Ing. Václav Votava | Poslanec PS PČR -

Životopis

"Chodsko - moje rodiště, Tachovsko - můj domov, Plzeňsko - můj kraj"


Narozen: 18. 6. 1956 v Domažlicích
Trvalé bydliště: Stříbro, Plzeňský kraj
Národnost: česká
Stav: ženatý od roku 1976
Manželka: Miroslava (nar. 1956) - OSVČ

Děti: syn Miroslav (nar. 1976), ženatý, TOP manažer, dcera Kateřina (nar. 1986), modeling, finalistka Česká miss 2010

Vnučky: Eliška (nar. 2002), Anežka (nar. 2008)

Vzdělání

Zaměstnání

Politická činnost

Doplňující údaje

Koníčky a záliby

Mým největším koníčkem byla vždy práce, kterou jsem dělal. V roce 1991 jsme se dvěma společníky založili v podstatě na "zelené louce" stavební firmu. Stavařina je profese, která se v mé rodině dědí z generace na generaci. Můj děd byl tesařem, otec byl vyučený tesař a měl stavební průmyslovku - celý život pracoval v různých funkcích ve stavební výrobě.  Syn je absolventem SPŠ stavební a po mém zvolení poslancem převzal řízení firmy a stal se jejím společníkem.

V mládí jsem hodně sportoval, hrál jsem fotbal a hokej. Nejaktivněji však basketbal a to dorosteneckou ligu za ŠKODA Plzeň (1971-1975). Při vysokoškolských studiích jsem se věnoval automobilovému sportu i když bez výraznějších úspěchů, spíše pro zábavu.

V současné době ke své škodě aktivně nesportuji i když se o sport zajímám. Ve volném čase chodím plavat.

Politika mě zcela pohltila. Mám takovou povahu, že co dělám musí být vždy nadoraz. A protože sám pracuji tvrdě, vyžaduji také takový přístup od spolupracovníků či zaměstnanců. Nesmírně si však vážím všech dobrých a poctivých pracovníků a skláním se před umem a fortelem našich řemeslníků, protože sám větší manuální zručností nejsem nadán.

Rád čtu, i když v poslední době pouze odbornou literaturu a samozřejmě denní tisk. Miluji staré knihy a pokud je příležitost, zajdu do antikvariátu. Sbírám staré encyklopedie, kalendáře, statistické ročenky či knihy o Chodsku. Z hudby poslouchám nejraději 60. - 80. léta, především country muziku. Neodolám dobrému jídlu a miluji víno. Ve volném čase, pokud nějaký mám, se snažím pracovat na úpravách zahrady a okolí svého domku, i když vlastní práce na zahradě jsou největší zálibou především mé manželky. Moje rodina je pro mě nade vše. Mám hodnou, milou a tolerantní ženu a děti, které mi dělají radost. V květnu 2002 se mi narodila první vnučka Eliška, v listopadu 2008 k ním přibyla vnučka Anežka.