Návštěva u chovatelů v Tachově


(18.01.2008)

Dotaci jeden milion korun ze státního rozpočtu obdržela v loňském roce chovatelská organizace v Tachově. O její přidělení se zasloužil poslanec Václav Votava, který se v pátek 18. 1. přišel mezi chovatele přesvědčit, jak byla tato částka využita. Tachovské chovatele zastihl v jejich výstavní hale v Chodské ulici v plné práci, chystali se totiž na sobotní pátý ročník Okresní chovatelské výstavy (viz následující článek). Celá hala už byla zaplněna klecemi s králíky, slepicemi a holuby a právě probíhalo jejich hodnocení. Za doprovou jednatele okresní organizace Vojtěcha Bartoše si poslanec prohlédl výstavní prostory. Právě na zakoupení pozemku pod halou byla použita polovina dotace a druhá na novou střechu a další opravy. Chovatelé jsou tak nyní konečně ve svém a už spřádají další plány na rozvoj své činnosti, s kterými poslance seznámili.

Nová chovatelská sezona byla zahájena výstavou

Tachovský deník | 21.1.2008 | : Tachovsko | : 2 | : MILOŠ NĚMEC

V Chodské ulici v Tachově se jí zúčastnili i studenti Střední odborné školy Stříbro

Tachov/ Pátý ročník Okresní chovatelské výstavy se uskutečnil v sobotu ve výstavní hale v Chodské ulici v Tachově. Její pořadatelé tak symbolicky odstartovali novou chovatelskou sezonu.
“Aby byla ještě lepší než ta předchozí, dáváme zde chovatelům možnost nákupu kvalitních zvířat a tím tak vylepšit a zkvalitnit jejich chovy,” informoval Deník Vojtěch Bartoš, jednatel pořádající Okresní organizace Českého svazu chovatelů Tachov.
Cílem podobných událostí je zvyšovat odborné vědomosti a praktické zkušenosti především začínajích členů a chovatelů. “Návštěvníky chceme tímto způsobem inspirovat k vytváření pozitivního vztahu ke zvířatům. Naší snahou je tento vztah podchytit především u mladých návštěvníků výstavy,” nastínil Bartoš.
V Chodské ulici 60 chovatelů ze základních organizací z Bezdružic, Boru, Konstantinových Lázní, Kšic, Stříbra, Tachova 1 a Tachova 3 vystavilo 510 zvířat v 83 druzích a barevných rázech. K vidění bylo 204 králíků, 88 kusů drůbeže a 218 holubů.
Za asistence studentů stříbrské střední odborné školy byly vystavené kusy posouzeny a řada z nich pak oceněna poháry a čestnými cenami. “Studentům tato akce posloužila k praxi. My jim zase za pomoc děkujeme,” podotkl Vojtěch Bartoš.
Výstavní hala v nedávné době prošla rekonstrukcí střechy a oplocení a formou státní dotace si vyžádala milion korun. “Polovina peněz ale šla na odkoupení pozemku, na kterém hala stojí,” připomněl jednatel. “Všem, kteří se na rekonstrukci podíleli patří naše velké poděkování. Nesmíme při tom zapomenout ani na poslance Václava Votavu, který pro nás tuto sumu vybojoval,” dodal Vojtěch Bartoš.
“Věříme, že účastníci odešli s příjemným pocitem z užitečně stráveného času,” uzavřel jednatel.

Foto popis| Pátý ročník Okresní výstavy chovatelů, který se uskutečnil v sobotu v Chodské ulici v Tachově, nabídl jejím účastníkům přes pět set exponátů, které očím návštěvníků neunikly.
Foto autor| Foto: Deník/ Miloš Němec
Region| Západní Čechy
Jako poděkování za podporu a pomoc chovatelství na Tachovsku obdržel poslanec Votava u příležitosti výstavy pohár základní organizace v TachověO práci chovatelů diskutoval poslanec s jednatelem okresní organizace Vojtěchem Bartošem (uprostřed) a Ing. Václavem Krůtou, předsedou krajské koordinační rady ČSCH PKPřed výstavní halou ČSCH v Tachově