Návštěva předsedy rozpočtového výboru Bohuslava Sobotky na Plzeňsku


(03.03.2008)

 

 Poslanec Sobotka vystoupal na věž

Tachovský deník| 5.3.2008 | rubrika: Tachovsko | strana: 2 | autor: JIŘÍ KOHOUT

Tachovsko/ Tři zastávky si na Tachovsku udělal v pondělí v podvečer poslanec a předseda rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Bohuslav Sobotka. Navštívil Kladruby, Bor a Stříbro.
V Kladrubech si Sobotka prohlédl klášter a klášterní kostel. V doprovodu poslance Václava Votavy a regionálních politiků se poté přřesunul do Boru. V Boru delegaci přivítal starosta Petr Kovařík a další zástupci radnice. “Hlavní program návštěvy se uskutečnil v borském zámku. Bohuslav Sobotka se svým doprovodem a vedením města zavítal na besedu se seniory, kteří v zámku pořádali své pravidelné setkání,” informovala nás kastelánka zámku Galina Marianna Kortanová s tím, že hlavním tématem posezení s důchodci byl americký radar v České republice, znovuotevření nemocnice v Plané nebo také diskutovaní bratři Mašínové.
Po besedě provedla kastelánka delegaci zpřístupněnými prostorami zámeckého objektu. “Sobotku zajímala hlavně kaple sv. Vavřince a zámecká věž, na jejíž ochoz se i přes nepříznivé počasí delegace vydala,” doplnila kastelánka. Z Boru se poslanec s doprovodem přesunul do Stříbra, kde kromě radnice navštívil jednoho z tamních největších zaměstnavatelů, firmu Kermi.

Nabitému programu na Tachovsku předcházelo neméně hektické dopoledne poslance Bohuslava Sobotky v Plzni. Ráno se setkal s klubem seniorů ČSSD na půdě Krajského domu L. Pika a poté odjel přednášet na FEK ZČU na téma: Ekonomické dopady poplatků u lékaře, ekonomické pozadí volby prezidenta a reformy veřejných financí.

Ze setkání se seniory ČSSDSetkání se seniory ČSSD Přednáška na FEK ZČU v PlzniPřijetí na radnici ve Stříbře