ČSSD kritizuje měšíčník kraje


(31.03.2008)

Plzeňský deník | 31.3.2008 | : Z regionu | : 6 | : (mk, nš)

Plzeň/ Krajské noviny, které dostávají občané Plzeňského kraje jednou za měsíc zdarma do schránek, připomínají volební noviny ODS. Takovou kritiku poslal v otevřeném dopise šéfredaktorovi novin Richardu Benešovi předseda krajské organizace ČSSD PK a poslanec Parlamentu ČR Václav Votava. Beneš prý dopis nedostal.
“Měsíčník je distribuován zdarma do poštovních schránek, a to v nákladu přesahujícím 250 tisíc výtisků. Vzhledem k povaze věci a k tomu, že jsou placené i z peněz daňových poplatníků, by měly být apolitické. Místo toho jsou ale zneužívány k vyjadřování jednostranných politických názorů,” píše v dopise Votava. Utvrdil jej v tom sloupek radního za ODS Vladislava Vilímce. “Očekával bych od něj informace o hospodaření kraje a problémech, které s tím souvisejí. Namísto toho předkládá čtenářům subjektivní hodnocení volby prezidenta z pohledu člena ODS a kritizuje své politické protivníky,” uvádí Votava.
S jeho názorem ale Vilímec nesouhlasí. “To už je oblíbená písnička sociálních demokratů, která se objevuje vždycky před volbami,” míní Vilímec. Uvádí, že sloupek v novinách je jiný žánr než článek, a je v pořádku reagovat i na celostátní události. “Kromě toho každý krajský radní má zodpovědnost za určitou oblast a občanům Plzeňského kraje sděluje aktutální události. Prostor pro stranické záležitosti v krajských novinách není,” dodává Vilímec.
Jednostranné politické zaměření měsíčníku popírá i Beneš.
“Prostor vyjádřit se dostávají v krajských novinách všichni. Ve sloupcích se střídají všechny politické strany. V březnovém čísle se vyjádřil člen ODS Vladislav Vilímec, v dubnovém čísle má sloupek člen KDU–ČSL Boris Kreuzberg,” hájí se Beneš. Nedomnívá se, že by měsíčník byl politicky zaměřený. “Obsahuje aktuální informace, které se lidí v našem kraji týkají,” dodává šéfredaktor.
Zda otiskne kritizující dopis od sociálních demokratů, zatím neví. “Ještě jsem ho ani neviděl, k mým rukám se nedostal,” uvádí Beneš.

Region| Západní Čechy