Socialisté chválí Greenpeace za ...


(06.05.2008)

Socialisté chválí Greenpeace za "dobrou práci"

Mladá fronta DNES | 6.5.2008 | : Kraj Plzeňský | : 1 | : (ned, ČTK)

Plzeň - „Greenpeace dělají velmi dobrou práci. Naprosto je podporuji,“ takhle slova včera pronesl v Plzni místopředseda poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek (ČSSD) na adresu aktivistů, kteří ve vojenském prostoru Brdy na protest obsadili kótu 718, kde má stát americký radar.
Greenpeace si pochvaloval i krajský šéf ČSSD, poslanec Václav Votava. Ten se právě chystal na místo blokády vyrazit. „Chci Greenpeace vyjádřit podporu, i když v jiných věcech s nimi nesouhlasím,“ řekl Votava. Dodal, že má vstup do vojenského prostoru povolen a neriskuje tudíž, že spáchá přestupek.
Lubomír Zaorálek upozornil, že vláda uspořádala v pondělí v Praze konferenci se zástupci NATO, kde se o radaru mluvilo, ale opozici nepozvala. Připomněl také, že na Václavském náměstí včera demonstrovali odpůrci radaru. „Bylo by dobré, kdyby si účastníci konference poslechli lidi na náměstí. Ti, kteří jsou radarovou obranou posedlí, nekomunikují s veřejností,“ tvrdil Zaorálek.
Premiér Mirek Topolánek na konferenci se zástupci NATO stavbu radaru obhajoval. Tvrdil, že je reálná hrozba raketového útoku na spojence. „Máme dost informací, které nás vedou k tomu, že tyto hrozby nesmíme podceňovat. Nelze s nimi, vzhledem k tajnosti, detailně seznámit veřejnost,“ prohlásil Topolánek.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - plzeňský kraj