Návštěva poslance a stínového ministra průmyslu Ing. Milana Urbana v Plzeňském kraji


(26.05.2008)

 

Svou návštěvu v Plzeňském kraji zahájil poslanec a stínový ministr Milan Urban setkáním se zástupci Českomoravských odborových svazů. Nepřišel mezi ně sám, doprovodili ho poslanci Václav Votava, Václav Šlajs, Jan Látka a Václav Grüner, lídr kandidátky do krajských voleb Milada Emmerová a kandidát na senátora Jiří Bis. Společně seznámili odboráře s nosnými body programu, se kterým jde ČSSD v Plzeňském kraji do podzimních voleb a vyjasnili si názory na vládnutí současné koalice. “Odbory nejsou pravou rukou ČSSD a naopak, jak se někdy tvrdí, ale máme společná témata a pokoušejme se je společně prosazovat a řešit.” Tato věta poslance Urbana charakterizuje duch setkání.

Po tiskové konferenci vystoupil bývalý ministr průmyslu a obchodu Milan Urban před studenty Ekonomické fakulty ZČU v Plzni s přednáškou na téma Vliv energetiky na státní rozpočet ČR. Kritizoval v ní současnou vládu, že nerespektuje schválenou energetickou koncepci z roku 2004 a nekoná, nehledá a nebuduje nové zdroje. “Není to žádné akademické téma, když se nerozhodneme dnes, kolem roku 2013 nebudeme soběstační ve výrobě elektřiny, což bude mít následky pro konkurenceschopnost naší ekonomiky i životní úroveň obyvatel,” varoval. Za nejperspektivnější zdroj považuje jadernou energii.

Energetika vládla i dalším bodem programu – na Tachovsku v městysi Stráž si prohlédl nově zbudovanou fotovoltaickou elektrárnu Lesní společnosti Přimda, která se rozkládá na ploše jeden hektar a má výkon 436 kW.

Setkání se zástupci Českomoravských odborových svazůPřednáška pro studenty Ekonomické fakulty ZČU v PlzniProhlídka fotovoltaické elektrárny ve Stráži