Návštěva poslance a stínového ministra kultury Mgr. Vítězslava Jandáka v Plzeňském kraji


(29.05.2008)

V dopoledních hodinách poslanec Mgr. Vítězslav Jandák odpovídal na dotazy novinářů na tiskové konferenci a poté si v doprovodu poslance Ing. Václava Votavy a lídra kandidátky do podzimních krajských voleb MUDr. Milady Emmerové prohlédl expozici surovin a varny v Plzeňském pivovaru.

Odpoledne se přesunul na Tachovsko, kde absolvoval řadu setkání s občany. První byla beseda s obyvateli Domova pro seniory v Tachově. Vzhledem k jejich věku a zdravotnímu stavu není divu, že se většina otázek, poznámek a stížností točila kolem zdravotní péče a tak plno práce s odpovídáním měla i MUDr. Emmerová.

“Nebyl jsem zde poprvé a je vidět, jak se zvětšuje frustrace a obavy seniorů ze stavu zdravotnictví a reforem, které na ně dopadly plnou vahou. Ať jsou to poplatky, zvyšující se ceny léků či špatná dostupnost zdravotnické péče na Tachovsku,” poznamenal po besedě poslanec Votava.

Ve Stříbře byl hostitelem starosta města a kandidát do senátu Mgr. Miroslav Nenutil. Vítězslav Jandák zde nejprve na radnici strávil příjemnou půlhodinku ve společnosti herců místního ochotnického souboru Divoch a poté se vydal čelit dotazům na besedu s občany.

Zde už vedle otázek na zdravotnictví zazněly i dotazy k církevním restitucím, kádrové politice ČSSD (Melčák a Pohanka).

K protestu pražských divadel proti grantové politice magistrátu uvedl, že největší chybou je chybějící koncepce kultury v Praze, vše se dělá na koleně, vymýšlí se řešení ze dne na den. Není to jen chyba radního Richtera. V Praze je 92 divadel, není možné, aby se uživila všechna.

Horkým tématem byl i radar. “Na návrh ČSSD, aby o jeho umístění rozhodli občané v referendu vláda říká, že občané nemohou rozhodovat, protože nemají informace,” zapojil se do diskuse o radaru i poslanec Votava. “Jenže já jako opoziční poslanec nemám od vlády žádné jiné informace než máte vy a mám o tom rozhodovat!” Podle Vítězslava Jandáka nebude radar sloužit k ochraně České republiky ani Evropy, ale USA. Navíc radar, který k nám má být umístěn je zastaralý a jediné, k čemu poslouží je rozpoutání nové studené války. To nejmenší, co může vláda udělat, je počkat na zvolení nového amerického prezidenta, protože situace se pak může změnit.

 

Prohlídka plzeňského pivovaruProhlídka plzeňského pivovaruProhlídka plzeňského pivovaruProhlídka plzeňského pivovaruBeseda v Domově pro seniory v TachověBeseda v Domově pro seniory v TachověPodpis do pamětní knihy v Domově pro seniory v TachověSetkání se stříbrským ochotnickým spolkem DivochPodpis do kroniky spolku DivochSpolečné foto