Děti přivítaly hřiště s jásotem


(30.05.2008)

 Týdeník Domažlicko | 4.6.2008 | rubrika: TÝDENÍK DOMAŽLICKA | strana: 2 | autor: HELENA BAUEROVÁ

Hostouň/ Víceúčelové hřiště s umělým povrchem bylo včera slavnostně otevřeno v Hostouni. Nejen místní základní škola, ale i veřejnost je může využívat k volejbalu, basketbalu, házené nebo tenisu. Nechybí zde ani běžecká dráha na padesát a šedesát metrů.
“Tři miliony ze státního rozpočtu nám pomohl sehnat poslanec Parlamentu ČR Jan Látka. Díky těmto penězům se podařilo hřiště vybudovat. Celé město se nám mění. Máme nové silnice, kanalizaci, stavíme nový most, a proto jsem nesmírně rád, že se můžeme pochlubit i tímto krásným hřištěm,” uvedl starosta Miroslav Rauch.
Hřiště o rozměrech 22x44 metrů si žáci pochvalují. “Jsme moc rádi, že už je hřiště hotové a že máme kam chodit hrát volejbal a tenis. dřív tu byly jen dva koše na basketbal a kousek antuky na tenis. Tohle je mnohem lepší,” radují se dívky ze šesté a osmé třídy. Radost vyjádřila i ředitelka školy Naděžda Rauchová: “Na takové krásné a bezpečné hřiště jsme čekali téměř 30 let. Děti jsou výborné v atletice. Teď mají výborné podmínky pro trénink, doufám, že budou ještě lepší. Děvčata vloni vyhrála okresní kolo basketbalu, nové hřiště si zaslouží.” Slavnostního otevření se zúčastnil poslanec Látka, který při této příležitosti slíbil, že se pokusí sehnat dalších 10 milionů korun, aby mohlo město opravit základní školu. Děti přivítaly tento slib mohutným jásotem.

 

Fotoreportáž: Archiv poslanecké kanceláře

Zbývá už jen natáhnout pásku......slavnostně ji přestřihnoutzatleskat.......zapózovat fotografům a hřiště je dětí.