Návštěva stínového ministra práce a sociálních věcí poslance Zdeňka Škromacha v Plzeňském kraji


(27.06.2008)

Symbolickým výhozem zahájil kvalifikaci družstev žen do 1. ligy národní házené ve Stupně poslanec Zdeněk Škromach a bylo to zároveň i zahájení jeho návštěvy v Plzeňském kraji v pátek 27. 6. 2008. Bývalému ministru práce a sociálních věcí při práci s míčem pomohla bývalá ministryně zdravotnictví Milada Emmerová a zpoza hřiště přihlíželi poslanci Václav Votava a Jan Látka, kteří Zdeňka Škromacha doprovázeli i po zbytek jeho pracovní návštěvy. Po Stupnu následovaly Domažlice a setkání s novináři a poté stěžejní akce dne – beseda se seniory v Městském centru sociálních a rehabilitačních služeb a zároveň domově pro seniory v Domažlicích.

Besedy se účastnili jak jeho obyvatelé, tak obyvatelé krajského zařízení v Domažlicích kterým nový zákon o sociálních službách zasáhl do života a o tom chtěli s politickou reprezentací ČSSD a hlavně bývalým ministrem mluvit. Poslanec a současně stínový ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach se jim opakovaně snažil vysvětlit, že za jejich situaci nemůže litera zákona, ale to, jak ho využilo, či spíše zneužilo vedení kraje. To bezdůvodně převedlo stávající penzion pro seniory, což bylo v podstatě ubytovací zařízení, na domov pro seniory, což je zařízení sociálních služeb a tím pádem prudce zvýšilo ceny za bydlení zde a nutí obyvatele, aby si kupovali služby (např. stravování), které nepotřebují, protože jsou dosud soběstační. Aby se krajská reprezentace pod vedením ODS zbavila politické zodpovědnosti, snaží se nespokojeným seniorům vsugerovat, že na vině je špatný zákon z dílny ČSSD.

 Po příjezdu na hřiště ve Stupně 27.6.2008Nástup družstevSlavnostní zahájení kvalifikace do 1. ligy národní házené žen ve Stupně 27.6.2008Setkání s novináři v Domažlicích 27.6.2008Beseda s obyvateli domova pro seniory v Domažlicích 27.6.2008

 

      Na závěr dne, po ukončení programu v Domažlicích se ještě poslanec Václav Votava a jednička krajské kandidátky do podzimních krajských voleb Milada Emmerová zúčastnili slavnostního otevření nového devítijamkového hřiště v Golf klubu ALFRÉDOV. Po tomto rozšíření tak mají hráči na Tachovsku k dispozici normovaný golfový areál s celkem osmnácti jamkami.

Slavnostní otevření nového devítijamkového golfového hřiště v Alfrédově na Tachovsku 27.6.2008 Po přípitku následovala procházka po novém hřišti v Alfrédově 27.6.2008Procházku doplňovala ukázka hry nejlepšího golfisty klubu v Alfrédově 27.6.2008Poslanec V. Votava a jeho stranická kolegyně M. Emmerová přihlíží hře 27.6.2008