Tiskové prohlášení krajské organizace ČSSD k podpisu smlouvy o výstavbě radarové základny v Brdech


(09.07.2008)

 

Podpis smlouvy o výstavbě radarové základny na území České republiky je dalším důkazem pohrdání názory veřejnosti vládou Mirka Topolánka. Více než dvě třetiny občanů si nepřejí radar na našem území, a to i přes nákladnou propagační kampaň, kterou se vládě nepodařilo přesvědčit veřejnost o účelnosti a smyslu této stavby. Zároveň vláda nebyla schopna poskytnout ani seriózní důkazy, které by jasně potvrzovaly zdravotní nezávadnost radaru. Vláda vedená ODS nemá dokonce ani jasnou podporu u svých koaličních partnerů a pro schválení smlouvy nemá v tuto chvíli ani potřebnou parlamentní většinu. Podpis bilaterální smlouvy s USA je narušením dlouhodobé zahraniční politiky České republiky a pouze zvyšuje mezinárodní napětí.

Krajská organizace České strany sociálně demokratické Plzeňského kraje nesouhlasí s výstavbou radarové základny v Brdech. Odmítáme naprosto servilní přístup Rady Zastupitelstva Plzeňského kraje, reprezentované ODS, která se ke stavbě radarové stanice na území kraje přihlásila, aniž by dbala názoru svých občanů. Je to příklad arogance moci a nadřazení stranického zájmu nad zájmy výrazné většiny obyvatel.

Poslanci a senátoři ČSSD za Plzeňský kraj nebudou v Parlamentu ČR hlasovat pro schválení smlouvy.

V Plzni 9.července 2008

Za krajskou organizaci ČSSD Plzeňský kraj

Ing. Václav Votava, předseda krajské organizace a poslanec PČR, Doc. MUDr. Milada Emmerová, CSc, lídr ČSSD pro krajské volby

Tiskové prohlášení krajské organizace ČSSD k podpisu smlouvy o výstavbě radarové základny v Brdech