Nemocnice dělá zatím jen plastiku


(17.09.2008)

V nemocnici Planá se 15. října po více než šesti letech začne opět operovat. Zatím se rozjíždí sice pouze plastická chirurgie, ale ředitel nemocnice Petr Svoboda ujišťuje, že určitě nezůstane jen u ní. Plastická chirurgie by celý nemocniční areál stěží uživila. Vždyť do nemocnice a její modernizace už nový majitel vložil 60 milionů korun a do konce tohoto roku počítá s dalšími deseti. Před dokončením jsou opravy a úpravy nové budovy – výměna oken, vzduchotechniky, sociálních zařízení, modernizace rozvodů mediciálních plynů, vytápění. Přestavbou se také zvýšil počet lůžek na současných 40. “Bylo zde množství nepotřebných skladů, a vedlejších prostor, které jsme přestavěli na pokoje. V případě potřeby je možné kapacitu zvýšit až na 50 lůžek,” uvedl Petr Svoboda.

Rozjezdu dalších oddělení zatím brání to, že VZP odmítá s nemocnicí uzavřít potřebné smlouvy. Jedná se v této etapě především o jednodenní chirurgii (operace za pomoci moderních technologií, kde následná hospitalizace netrvá více jak 72 hodin), JIP a dále OCHRIP (pro pacienty, kteří musí být pro udržení životních funkcí trvale připojení na přístrojích). Pomoc při jednání s pojišťovnou přislíbil i poslanec Václav Votava (ČSSD), který si minulé pondělí prohlédl postup prací a seznámil se se situací. “Otevření nemocnice je pro zlepšení dostupnosti zdravotní péče pro občany Tachovska zásadní věc” řekl poslanec Votava.

Vyjednávací pozici s VZP by mohlo zlepšit také plánované založení Sdružení Nemocnice s Poliklinikou Tachov, jehož účelem je vytvoření komplexní ambulantně - nemocniční péče pro obyvatele okresu Tachov.

Nové Tachovsko, 1/2008, 17. 9. 2008

Fotografie: archiv poslanecké kanceláře

Sociální zařízení standardního pokoje v Nemocnici Planá 9.9.2008Úpravy nového pavilonu Nemocnice Planá finišují - 9.9.2008Poslanec Václav Votava, ředitel Nemocnice Planá Petr Svoboda a starosta Plané Karel Vrzala při prohlídce oddělení JIP - 9.9.2008Operační sály Nemocnice Planá jsou zatím zakonzervované - 9.9.2008)