Oranžový truck ve Stříbře


(01.10.2008)

Jako v jediném městě v okrese přistál minulou středu na stříbrském náměstí oranžový truck ČSSD. A zatímco kamion s pódiem lákal na podvečerní představení kandidátů ČSSD a vystoupení zpěváků Pavla Vítka a Kateřiny Brožové, předseda strany Jiří Paroubek absolvoval na podporu kandidátů řadu mítinků na dalších místech okresu – v Plané, Chodové Plané a Boru. A přes syrové počasí a déšť našel Paroubek vždy široké řady vděčných posluchačů. Ty se snažil přilákat ke krajským i senátním volbám kritikou práce ODS i líčením toho, co nás čeká v případě, že ODS vyjde z voleb posílená: “Došlo by k další vlně privatizace – nemocnic včetně fakultních a specializovaných pracovišť, zdravotních pojišťoven a sociálních zařízení. Z toho by plynulo jedno – větší spoluúčast lidí při čerpání těchto služeb.”

Sociální demokracie má sice podle průzkumů na některých místech podporu až 46 %, to ale nemusí nic znamenat, pokud svou přízeň voliči neprojeví i vhozením volebního lístku. Proto svůj projev k občanům končil Jiří Paroubek výzvou: “Přátelé, jenom fandit nestačí.”

Při tiskové konferenci shrnul novinářům i jakési programové nepodkročitelné minimum závazné při vítězství  ČSSD v jakémkoliv kraji – zajistit, aby poplatky v krajských nemocnicích za pacienty platil kraj, usilovat u krajských nemocnic, pokud ještě nebyly prodány, o změnu z obchodních společností zpět na neziskové veřejné společnosti a za třetí – nepřipustit privatizaci sociálních služeb.

Pochválil i složení kandidátky ČSSD do krajských voleb v Plzeňském kraji - “je výjimečné v rámci strany i mezi jinými stranami vysokým počtem žen a to i na volitelných místech včetně lídra – bývalé ministryně zdravotnictví Milady Emmerové.”

 Mítink v Plané 1.10.08Mítink v Plané 1.10.08Mítink v Plané 1.10.08Prohlídka pivovaru v Chodové Plané 1.10.08Mítink v Chodové Plané 1.10.08Truck ve Stříbře 1.10.08Mítink ve Stříbře 1.10.08Mítink ve Stříbře 1.10.08Mítink ve Stříbře 1.1.08