První kroky ČSSD: NE radaru i poplatkům


(21.10.2008)

 

Mladá fronta DNES | 21.10.2008 | rubrika: Kraj Plzeňský | strana: 1 | autor: (ned)
Plzeň - Prověrka činnosti krajského úřadu, zastavení poplatků v krajských nemocnicích a převedení krajských nemocnic na neziskové společnosti. A také nové - tentokrát odmítavé - stanovisko krajské reprezentace ke stavě amerického radaru v Brdech. Tak vypadají plány sociálních demokratů po vítězství v krajských volbách.
Sociální demokraté znovu ujišťovali, že jednání o krajské koalici zahájí až po druhém kole senátních voleb. Tedy za týden. “Vylučujeme pouze velkou koalici ČSSD a ODS,” prohlásil krajský šéf Václav Votava.
“Příští týden oznámíme, jakou nabídku politickým stranám uděláme,” uvedl krajský místopředseda ČSSD Milan Chovanec.
“Chceme oslovit zástupce všech stran, které se do zastupitelstva kraje dostaly,” konstatovala Milada Emmerová, kterou socialisté chtějí mít jako hejtmanku v čele kraje.
Krajský šéf ČSSD nicméně připustil, že je jisté, že sociální demokraté v nově složené radě kraje nikomu nepřenechají například post radního pro ekonomiku nebo pro oblast zdravotnictví. V souvislosti s nástupem nové “krajské vlády” zřejmě přijdou o práci i někteří zaměstnanci krajského úřadu, především ze sekretariátů končícího hejtmana a radních.
“Personální změny na krajském úřadě ale určitě nebudou plošné,” říká Chovanec.