Poslanec se vyjádřil k referendu


(13.01.2009)

 

Tachovský deník | 13.1.2009 | rubrika: Tachovsko | strana: 2 | autor: JIŘÍ KOHOUT
Stříbro/ Referendum k možné výstavbě větrných elektráren severozápadně od Stříbra je, jak jsme již informovali, neplatné. Rozhodovat o projektu nyní bude zastupitelstvo.
Ke stavbě se také vyjádřil poslanec Parlamentu ČR Václav Votava, který jako občan Stříbra v referendu rovněž hlasoval. “Z řady důvodů, které jsem uvedl po konzultaci s odborníky a i po diskusích v Parlamentu, nemohu souhlasit s tímto záměrem,” řekl nám.
“Učinil jsem tak nejen jako poslanec, ale i jako občan Stříbra. A pokládám za poctivé, že občané znají můj postoj v této otázce. Nemohu a ani nechci být pouhým pozorovatelem,” uvedl poslanec.
Podle jeho slov je jistě škoda, že se nedostavil potřebný počet voličů, aby referendum bylo platné. Aby zcela svobodnou volbou lidé vyjádřili svůj postoj a výsledkem tak dali zastupitelům města jasný pokyn, jak mají o větrnících rozhodnout.
“Zda byla důvodem nedostatečná informovanost, zda o referendu nevěděli či to byl nezájem - nevím. Nicméně i hlasování bezmála patnácti stovek občanů má jistou vypovídací hodnotu. Nyní je již pouze na zastupitelích, jak o větrnících rozhodnou. Zda vezmou v potaz většinový názor spoluobčanů, byť z neplatného referenda, či se budou řídit pouze a jen svým vlastním názorem,” řekl dále Votava s tím, že věří, že pro některé z nich to nebude rozhodování lehké.