Otevření muzea v Kolovči


(14.05.2009)

Přesně 48 řemesel a živností předvádí ve svých útrobách Muzeum techniky a řemesel v Kolovči. K vidění tu jsou nejen nástroje, výrobní prostředky a materiály pro jednotlivá řemesla, ale i kompletně zařízené živnosti. Vedle hasičské zbrojnice, staročeské hospody tu nejdete i kompletní originální masný krám, zubní ordinaci i s laboratoří nebo kadeřnictví. "Líbí se mi, jak tu každý návštěvník najde řemeslo nějakého svého předka. Většinou říkají: Jé, to jsme měli doma, babička byla modistka. A pak jsme to vyhodili, dodávají," vyprávěl při prohlídce muzea jaho majitel Martin Volf.  Muzeum začalo před lety pomalu vznikat u hrnčířské dílny rodiny Volfů  a dnes už má 7 000 exponátů. 

Slavnostního rozšíření expozice se ve čtvrtek 14. května 2009 zúčastnil i poslanec Václav Votava se svým kolegou Janem Látkou a krajským radním pro kulturu Václavem  Koubíkem. Všichni byli muzeem nadšeni a shodli se, že si zaslouží další podporu z kraje.  Z úst všech přítomných zněla na muzeum jen samá chvála  a jednu přidal dokonce i Martin Volf. "Když jsem tu včera prováděl skupinu starších školáků, zaslechl jsem jak jeden druhýmu říká - Ty vole, tady je to hustý! Nechal jsem ti to od svých dětí přeložit. Tak asi dobrý."

 

Muzeum techniky a řemesel v KolovčiSlavnostní otevření nové expozice muzea v Kolovči 14.5.2009Slavnostní otevření nové expozice muzea v Kolovči 14.5.2009Kopie kolovečského mlýna na přemílání starých bab na mladá děvčataProfesionální krejčovská žehlička vážila 7 kgSoučástí expozice jsou i dopravní prostředkyMotorový kočár byl vyroben pouze ve dvou kusech, zachoval se tento jeden a je dosud pojízdnýKompletně zařízený oríginální masný krámKoloniálMajitel muzea Martin Volf ukazuje střelnou past na vlkyKompletně zařízená zubní ordinace i s laboratoří