Slavnostní otevření dopravního zpřístupnění lokality Kladruby-sever


(30.06.2009)

Tachovský deník | 2.7.2009 | rubrika: Tachovsko | strana: 2 | autor: JOSEF HOLEK


V kladrubské části Sever byly slavnostě otevřeny nové komunikace

Kladruby/ Nové opěrné zdi, silnice, chodníky, ale i lampy pouličního osvětlení. To jsou nové stavební prvky, které vznikly v okolí kladrubského Domu s pečovatelskou službou. Stavba nesoucí název ’Dopravní zpřístupnění lokality Kladruby sever’ byla slavnostně otevřena v úterý odpoledne a přestřižení pásky se ujali starostka města Svatava Štěrbová a poslanec Parlamentu České republiky Václav Votava.
Stavba by měla podle starostky zajistit lepší přístup obyvatelům třiadvaceti rodinných domů i obyvatelům Domu s pečovatelskou službou. „Tam je pro tělesně postižené obyvatele i bezbariérový přístup,“ uvedla starostka Štěrbová.
Kromě obyvatel nových rodinných domů se zlepší dopravní přístupnost také k bytovkám. „Chtěli jsme zlepšit obslužnost u mateřské školy a celou lokalitu připojit k silnici na Stříbro,“ dodala starostka. Na akci získalo město dotaci z Evropské unie ve výši dvaadevadesáti procent. „Získali jsme tedy pět milionů korun z dotací a necelý milion dodalo město,“ sdělila Štěrbová.
„Ve městě jsme vyhodnotili, co je potřeba opravit a zjišťovali jsme, jaké máme šance na dotaci. Našli jsme projekt, který by mohl být úspěšný, ukázalo se, že úspěšný byl a Evropská unie kývla,“ popsala starostka.
Letos se budou v Kladrubech ještě otevírat nové kabiny na kurtech.

Pásku přestřihla starostka Kladrub Svatava Štěrbová a poslanec Václav Votava

Foto: Archiv PS