Votava odborářům: Zaměstnanci mají moji plnou podporu


(02.06.2009)

Tachovský deník | 2.7.2009 | rubrika: Tachovsko | strana: 2 | autor: Václav Votava


Stříbro/ Zaměstnanci stříbrské firmy AEES mají podporu poslance Václava Votavy. Ten jí vyjádřil prostřednictvím dopisu šéfovi odborů.
Vážený pane předsedo, velice mne mrzí, že se nemohu osobně zúčastnit mítinku zaměstnanců závodu AEES Platinum Equity ve Stříbře a vyjádřit tak osobně podporu a solidaritu zaměstnancům v souvislosti s masovým propouštěním. Dozvěděl jsem se o konání mítinku až v pondělí z Vašeho mailu a v čase mítinku mám jednání, které již bohužel nemohu odložit. Chtěl bych tedy vyjádřit svoji podporu alespoň touto cestou. Věřte, že mi v žádném případě není lhostejný osud zaměstnanců a jejich rodin postižených postupem a jednáním firmy. Pro náš region je tak masové propouštění doslova katastrofou. Včera jsem o tom hovořil s ředitelem úřadu práce ing. Stehlíkem. Potvrdil, že růst nezaměstanosti v regionu se bude blížit k 15 procentům !!!
Jsem připraven hovořit o této situaci na půdě Poslanecké sněmovny a interpelovat příslušné členy vlády, aby se postiženým regionem začali zabývat, a aby také byli informováni o jednání některých firem přicházejících do ČR podnikat a přesouvajících po určité době, v honbě za ziskem, svoje aktivity na východ se všemi důsledky, které z toho pro nás vyplývají, včetně propouštění. Myslím, že takové firmy by měly ztratit možnost jakékoliv další podpory státu. Osobně nabízím zaměstnancům, kteří se dostanou do tíživé životní situace, pomoc bezplatné právní poradny při mé Poslanecké kanceláři ve Stříbře. Seznamte, prosím, s moji podporou zaměstnance.

O autorovi| Václav Votava, poslanec PČR
Region| Západní Čechy