Návštěva průmyslové zóny Ostrov u Stříbra


(13.10.2009)

V týdnu před jednáním Sněmovny využil posĺanec Václav Votava volnějších dní, aby si osobně zmapoval možnosti pracovního trhu na Stříbrsku. V úterý 13. 10. 2009 navštívil průmyslovou zónu Ostrov u Stříbra v doprovodu starosty Kostelce Františka Trhlíka, na jeho katastrálním území se zóna rozkládá. Areálem je provedla zástupkyně majitele Panattoni Europe Klára Sobotková. Prohlédli si jednak dosud prázdné prostory, které teprve čekají na svého nájemce, jednak se seznámili s výrobními programy a plány do budoucna již zde fungujících firem. Z Ostrova si poslanec odvážel dobrý pocit. Volné prostory brzy obsadí nový nájemce a stávající firmy většinou plánují rozšíření své výroby a vznik nových pracovních míst, někde v řádu desítek, někde stovek, a to v horizontu blízkých měsíců nebo jednoho až dvou let, podle toho, jak jim budou nabíhat nové projekty.

Následující den ještě poslanec navštívil menší firmu Anton Clemens v Milíkově, která v současnosti zaměstnává 12 lidí, ale po rozšíření výrobního programu by měla do dvou let zaměstnat až 60 pracovníků.

Zástupkyně firmy Panattoni Europe ukazuje poslanci a starostovi dosud volné prostory, čekající na nájemce 13.10.2009Jednatel firmy Lear p. Horák (vpravo) seznámil návštěvu s plány firmy, která vyrábí kožené sedačky do automobilů BMV 13.10.2009