Křest knihy


(22.10.2009)

Ve Stříbře vznikla nová kniha o minerálech


Fotografický dokument vytvořil Zbyněk Navrátil


Členové Historicko-hornického spolku ve Stříbře mají další triumf. Jejich dlouholetý člen Zbyněk Navrátil vydal knihu Minerály stříbrských rudních žil.
    „Nechtěl jsem psát nějakou odbornou knihu, ale prostě seskupit minerály, které se zde vytěžily. Některé vlastním, jiné mi zapůjčili kamarádi, všechny jsem připravil, umyl a nafotografoval," skromně říká autor Zbyněk Navrátil. „Víte, oproti jiným hornickým městům jsme jako Popelka, co se týče zdokumentované historie. Mým cílem bylo udělat rozumný dokument. Vše je děláno jednoduchým kompaktním fotoaparátem," dodal autor. Knihu připravoval půl roku, využil při tom i exponátů z muzea.
  „Je to pracant, hodně udělá. Jako kolega na šachtě je hodně obětavý a dobrý kamarád," chválí autora František Vachulka z Mileva.
   Každý, kdo se účastnil slavnostního křtu, si mohl jeden výtisk odnést domů, samozřejmě i s podpisem autora. Zbyněk Navrátil měl tak na dlouhou dobu co dělat, tolik musel rozdat autogramů s věnováním.

  Slavnostní akt doprovázela také hornická kapela, bohatou tabulí přispělo Gastro Zlatý kalich a zúčastnili se také členové dalších hornických spolků....

Text: www.stribro.cz (Internetový portál města Stříbra), foto: archiv Poslanecké kanceláře

Publikace autora Zbyňka Navrátila Minerály stříbrských rudních žil 22.10.2009Křest knihy byl skutečnou společenskou událostí 22.10.2009Křest uváděli předseda spolku Mgr. Radek Strankmüller a místopředseda Karel Neuberger 22.10.2009Ocenění za trvalou spolupráci a podporu spolku obdržel poslanec Václav VotavaSoučástí ocenění byl i upomínkový předmět 22.10.2009Křest knihy, autor Zbyněk Navrátil uprostřed 22.10.2009Křest knihy 22.10.2009