Škromach si povídal se seniory


(10.11.2009)

Tachovský deník | 10.11.2009 | rubrika: Tachovsko | strana: 2

Nejdiskutovanějším tématem byl třicetikorunový regulační poplatek

Tachov - Domov pro seniory v tachovské Panenské ulici navštívil v pondělí odpoledne předseda výboru pro sociální politiku Parlamentu ČR, Zdeněk Škromach, v doprovodu svých kolegů a poslanců.
Hlavním programem návštěvy domova byla diskuse se seniory, která probíhala v místní jídelně.
Za seniory přivítala přítomné místní obyvatelka Vlasta Broncová, která pro tuto příležitost složila vlastní báseň. Nejdéle diskutovaným tématem byl třicetikorunový regulační poplatek. Na konec celého setkání upozornili senioři na práci všech zaměstnanců v domově a poprosili o zvýšení platů hlavně zdravotním sestrám pracujících v Domově pro seniory.
Po zhruba hodinové diskusi následovala prohlídka domova. „Myslím, že je vidět, že toto zařízení bylo vybudované již před několika lety, že je to skutečně nadčasové zařízení a péče je zařizovaná na dobré úrovni,“ pochválil si návštěvu Domova pro seniory v Tachově Zdeněk Škromach.
Před návštěvou domova se Škromach sešel také s ředitelem Úřadu práce v Tachově, Jaroslavem Stehlíkem, kde si mimo jiné ověřoval praxi ve využívání evropských finančních prostředků pro podporu zaměstnanosti. „Samozřejmě je lepší, když se lidé vzdělávají a přeškolují, než když jsou doma a dostávají podporu v nezaměstnanosti,“ řekl Deníku Škromach a dodal, že během jednoho roku se počet klientů úřadu práce zvýšil na dvojnásobek, ale stav zaměstnanců úřadu práce by se měl snižovat. „Myslím, že je to na úkor kvality služeb,“ uvedl Škromach.

Foto: Archiv poslanecké kanceláře

Diskuse na Úřadu práce v Tachově 9.11.2009Návštěva v Domově pro seniory v Panenské ul. v Tachově (zleva - radní Dagmar Terelmešová, hejtmanska Milada Emmerová, poslanci Zdeněk Škromach a Václav Votava) 9.11.2009Paní Vlasta Broncová přivítala návštěvu vlastnoručně složenou básničkou 9.11.2009Zdeněk Škromach děkuje paní Broncové za přivítání 9.11.2009Z besedy se seniory v Tachově 9.11.2009Po beseda se seniory 9.11.2009Prohlídka Domova  pro seniory v Tachově 9.11.2009Poslední zastávkou dne byl Domov Harmonie v Mirošově 9.11.2009Z besedy se seniory v Mirošově 9.11.2009