Návštěva tiskárny NAVA ve Stříbře


(20.01.2010)

Tiskárna NAVA je zatím jednou z mála firem, které oživily bývalá vojenská kasárna ve Stříbře. Rozsáhlý vojenský areál je nyní v územním plánu určen pro bydlení a lehkou průmyslovou výrobu. Současná ekonomická krize ale další rozvoj poněkud zbrzdila.

Poslanec Václav Votava se v souvislosti se zvýšenou nazaměstnaností na Stříbrsku zajímá o vznik nových pracovních míst a proto navštívil i tiskárnu NAVA, která sem přesunula výrobu z Plzně. Provozem ho provedl majitel a ředitel NAVY Ing. Ota Rubner. Firma našla útočiště v bývalé tělocvičně a přilehlém školícím středisku, ale již má zpracovanou studii na rekonstrukci a přístavbu dalších prostor. Do Stříbra ji přílákaly levnější pozemky i ceny nemovitostí a také výhodnější možnosti získání dotací z titulu Tachovska jako hospodářsky slabého okresu. Firma v současnosti zaměstnává 25 kmenových zaměstnanců, ale před Vánoci při zvýšené poptávce to bylo až 49 lidí. Po dostavbě  dalších prostor by zde mělo trvale najít práci až 40 pracovníků.

 Poslanec Votava si prohlédl provoz tiskárny NAVA ve Stříbře  20.1.2010TIskárnou NAVA poslance Votavu provedl její ředitel Ing. Ota Rubner (vlevo) 20.1.2010