Návštěva stínového ministra Milana Urbana v Plzeňském kraji


(07.04.2010)

Na pozvání poslance a lídra krajské kandidátky Václava Votavy navštívil 7. 4. 2010 Plzeňský kraj stínový ministr průmyslu a obchodu, poslanec Milan Urban. V rámci seznámení s kritickou situací na trhu práce na Tachovsku a zejména ve stříbrském regionu navštívil průmyslovou zónu v Ostrově u Stříbra. Areálem je provedl vedoucí rozvoje vlastnické firmy Panattoni Europe Zbyněk Laube, který hosty seznámil se současným stavem obsazenosti a strukturou nájemců. Pozitivně je hodnoceno to, že přestože zóna byla původně vybudována jako logistické  centrum, všichni nájemci jsou výrobní  firmy, což znamená větší počet zaměstnanců. Na zbývajících 17 000 m2 z celkových 60 000 má být podepsána smlouva v nejbližší době s předpokládaným rozjezdem výroby v řijnu nebo listopadu tohoto roku. Firma Panattoni jedná hned se šesti zájemci, přednost chce dát tomu, jehož výroba přinese nejvíce pracovních míst. Zájemci jsou z Německa, ale třeba i Španělska. Panattoni dokonce uvažuje o rozšíření areálu, jak potvrdil i přítomný zástupce Czechinvestu Milan Kratina, 7 z 10 investorů má zájem o pronájem, ne o nákup či výstavbu. Proto je Tachovsko ve výhodě třeba i proti mnohem více podporovanému Ústecku, protože tady se takové vhodné nájemní prostory nacházejí ať už v Ostrově nebo CTP Parku na Nové Hospodě. Na následujícím jednání ve firmě Bock kompresory, jedním z nájemců se hovořilo i možných změnách investičních pobídek, tak aby je mohly využít i středně velké firmy a hlavně i české firmy. V diskusi s jednatelem Bock Janem Hejcmanem přišla řeč i na špatný stav učňovského školství  a nedostatek středních odborných kádrů v technických oborech.

V odpoledním programu se Milan Urban a představitelé ČSSD PK setkali se zástupci Hospodářské komory PK, kde byly předmětem jednání především ekonomické priority ČSSD, které chce strana prosazovat. Tématem přednášky pro členy ČSSD byly jednotlivé body volebního programu.  

 

Prohlídka průmyslové zóny v Ostrově u Stříbra 7. 4. 2010Představitelé firmy Panattoni ińformovali návštěvníky o obsazenosti areálu a struktuře nájemců 7. 4. 2010Z tiskové konference v Plzni 7.4.2010Setkání Milana Urbana a poslanců ČSSD se zástupci hospodářské komory PK 7.4.2010Přednáška Milana Urbana pro členy ČSSD 7. 4. 2010