Setkání detektoristů v Boru


(24.04.2010)

V sobotu 24. 4. přijal poslanec Václav Votava pozvání na 2. setkání klubů detektoristů, kteří si také někde říkají hledači pokladů. Setkání proběhlo v zámeckém parku v Boru u Tachova, kde byl poprvé od války odbahněn velký rybník a bahno bylo rozvezeno po velké ploše parku. Za II. svět. války byl v parku umístěn německý vojenský pracovní útvar (něco jako PTP) takže se všichni  těšili na zajímavé nálezy. Hledači byli samozřejmě i upozornění, že pokud najdou nějakou munici, mají ji pouze označi a nechat být, později si převezme policejní pyrotechnik. Všechny nálezy byly po vyhodnocení předány kastelánce borského zámku, kde budou po restaurování vystaveny. Nejcennější nálezy byly odměněny pamětními medailemi. Časový limit pro hledání byl od 9.30 do 14 hodin. Nicméně už po hodině hledání se začaly scházet první zajímavé nálezy jako třeba vojenský bajonet nebo kovové zbytky nářadí z vojenské tělocvičny. Práci s detektorem kovů si vyzkoušel i poslanec Votava.

"Bahno vyvezené z rybníka, od kterého jsme si slibovali nejvíc,  bylo bohužel ještě hodně mokré, nedalo se do něho vstoupit, plánujeme proto další setkání za dva měsíce," informoval předseda tachovského klubu detektoristů František Soukup. Mezi nejlepší nálezy, které byly odpoledne vyhodnoceny patřily například dělové koule, identifikační odznaky německých vojáků, myslivecký odznak, bajonet, flinta a americký granát, pro který si přijel policejní pyrotechnik.

Poslední pokyny před rozchodem do terénu (Bor, 24. 4. 2010)Práci s detektorem kovů si vyzkoušel i host poslanec Votava (Bor 24.4.2010)Po první hodině hledání už se začaly scházet první zajímavé nálezy - na snímku je vojenský bajonet (Bor 24.4.2010)Nalezené zbytky tělocvičného nářadí z vojenské tělocvičny (Bor 24.4.2010)Někteří zkoušeli štěstí v korytu potoka (Bor 24.4.2010)Jiní vsadili na lesní porost v místě, kde stála německá kasárna (Bor 24.4.2010)Hledalo se i přímo ve vyvezeném rybníce (Bor 24.4.2010)