Den otevřených dveří v MŠ Studánka


(07.05.2010)

   V lednu tohoto roku se děti ve Studánce na Tachovsku mohly vrátit do své mateřské školy, která prošla kompletní rekonstrukcí. Původní školička byla zastaralá a hlavně nevyhovovala hygienickým podmínkám a hrozilo jí uzavření. Přitom obec Studánika je perspektivní obcí a velkým počtem mladých rodin, které by musely vozit své děti do škol do nedalekého Tachova. Mateřská škola tak prošla rozsáhlou rekonstrukcí, při které byly rozšířeny prostory včetně nového vybavení. Novou podobu získala nejenom budova mateřské školy, ale i dětské hřiště. V přízemí se nachází herna s točitým schodištěm, které vede do ložnice. Dále je školka vybavena moderní kuchyní, hernou, jídelnou, novým sociálním zařízením jak pro děti tak i zaměstnance. V patře je již zmíněná ložnice, kancelář ředitelky, WC pro děti a půdní prostory.Mateřská škola je jednotřídní s maximální kapacitou 25 dětí. Celkové náklady činily 2,8 milionů Kč, z toho 1,4 milionů přispěl Plzeňský kraj.

   V pátek 7. 5. uspořádala školka den otevřených dveří, aby si všichni obyvatelé a příznivci školky mohli nový objekt prohlédnout. Pozvání se dostalo i poslanci Václavu Votavovi, který byl významným hybatelem při získávání dotace.

 Den otevřených dveří v MŠ Studánka 7.5.2010Den otevřených dveří v MŠ Studánka  7.5.2010Den otevřených dveří v MŠ Studánka  7.5.2010Den otevřených dveří v MŠ Studánka  7.5.2010Den otevřených dveří v MŠ Studánka  7.5.2010Den otevřených dveří v MŠ Studánka  7.5.2010