Sněmovní výbory dnes volí své vedení


(08.07.2010)

Zpravodajství ČTK | 8.7.2010 | 14:09 | rubrika: Parlament, státní spr. - Praha, Středoč. kraj, ČR | autor: bns

 Praha 8. července (ČTK) - Výbory Poslanecké sněmovny dnes volí své vedení. Ústavně-právní výbor povede Karolína Peake z Věcí veřejných, evropskému výboru bude předsedat občanský demokrat Jan Bauer. Rozpočtový výbor bude řídit Pavel Suchánek (ODS). Během dnešního odpoledne se sejde 14 dalších výborů, které zvolí své předsedy.

 Peake obdržela plný počet hlasů od členů výboru. Místopředsedy byli zvoleni Marek Benda (ODS), Stanislav Grospič (KSČM), Stanislav Křeček (ČSSD) a Jana Kaslová (TOP 09). Ústavně-právní výbor má celkem 15 členů, v minulém období ho vedl Marek Benda z ODS.

 Místopředsedy výboru pro evropské záležitosti se stali Jaroslav Lobkowicz (TOP 09), Soňa Marková (KSČM), František Novosad (ČSSD) a Jana Suchá (VV). Výbor vznikl teprve v minulém volebním období údajně proto, aby odlehčil agendu zahraničnímu výboru a sněmovně.

 Do čela rozpočtového výboru byl zvolen občanský demokrat Pavel Suchánek. Místopředsedy byli zvoleni Jiří Paroubek (ČSSD), Václav Votava (ČSSD), Miloslava Vostrá (KSČM), Michal Doktor (ODS), Helena Langšádlová a Jan Farský (oba TOP 09 a Starostové) a Radim Vysloužil (VV).

 O rozpočtový výbor původně usilovala i ČSSD. Ambici na předsedu výboru měl bývalý šéf ČSSD Jiří Paroubek. Někteří členové koalice ale předem avizovali, že by ho do čela nezvolili. Dohoda koaličních stran sociální demokracii nakonec přiřkla předsedu hospodářského výboru. Tím by se měl stát Milan Urban.