Hasiči mají novou stříkačku


(05.10.2010)

Tachovský deník | 5.10.2010 | rubrika: Tachovsko | strana: 3 | autor: MARTINA SIHELSKÁ


Nový automobil pro hasiče vyšel na šest miliónů, tatrovka má prý lepší konstrukci

Stříbro - Sbor dobrovolných hasičů ve Stříbře převzal dar, který zkvalitní práci a zásahy hasičů. Tímto darem je zbrusu nová cisternová automobilová stříkačka.
Z nového vozu se celý sbor raduje. „Je to k dobru všech, náš starý vůz má za sebou dvaadvacetiletou službu a rozhodně se s novým nedá srovnat,“ uvedl velitel SDH Jan Vlček. „Máme padesát dva členů a samozřejmě, nejvíce se na vůz těšili strojníci. Takové auto vyjde na šest miliónů, ale nám pomohlo Ministerstvo vnitra, Plzeňský kraj, město Stříbro a ještě i Alcoa nás stihla podpořit, než skončila,“ dodal Vlček. Strojník a starosta Sboru dobrovolných hasičů ve Stříbře Martin Svoboda si vůz hned vyzkoušel. „Je to nebe a dudy, tento vůz má mnohem lepší konstrukci, dobře reaguje jak na silnici, tak v terénu, má silný motor. Je to opravdu dobrý a jistě spolehlivý vůz,“ řekl starosta dobrovolných hasičů.
Hasiči se při převzetí oblékli do slavnostního, měli na sobě kopie obleků z třicátých let. „Náš ženský oděv je rozhodně pohodlnější. Je volný, dříve se dělal z lněnéno plátna, to bylo takové hrubé a tmavší, tyto kopie jsou měkčí a čistě bílé,“ uvedly Jana Vyčichlová a Pavla Procházková.
Mezi významné hosty patřili kolegové od profesionálních hasičů ze Stříbra i Tachova, starosta města Miroslav Nenutil, poslanec Václav Votava, ale přijel také starosta partnerského města Vohenstrauss a ředitel továrny hasicích zařízení v Poličce Stanislav Červený.
Hasiče přišli podpořit i rodinní příslušníci. V řadách diváků byli i Václav Andrle a Miroslav Dub, dva desetiletí chlapci ze Stříbra. „Hasiči dostali super vůz. To bychom se hned také svezli. Pořád se jich ptáme, kdy už tu bude hasičský kroužek, také bychom chodili,“ řekli chlapci. „Já už u hasičů byl v Kostelci, tam jsem měl na starosti sací koš,“ pochlubil se ještě Andrle

Fotografie: Archiv poslanecké kanceláře

Předání nového hasičského vozu SDH Stříbro 2.10.2010.Předání nového hasičského vozu SDH Stříbro 2.10.2010Předání nového hasičského vozu SDH Stříbro 2.10.2010Předání nového hasičského vozu SDH Stříbro 2.10.2010Předání nového hasičského vozu SDH Stříbro 2.10.2010