Chovatelé uspořádali jubilejní třicátou výstavu


(13.11.2010)

Tachovský deník | 15.11.2010 | rubrika: Tachovsko | strana: 3 | autor: MARTINA SIHELSKÁ


Současně s třicátou výstavou slaví chovatelé i padesát let od založení tachovské základní organizace

Tachov - Králíci, holubi a drůbež, to vše bylo k vidění o víkendu v tachovské výstavní hale v Chodské ulici. Celkem tam bylo čtyři sta dvacet pět zvířat.
V pořadí třicátou výstavu pořádala základní organizace Českého svazu chovatelů Tachov 1. „Naše organizace má nyní kolem tří desítek členů. Převážně jsou to důchodci, mladí moc nepřibývají, což nás mrzí. Na výstavách si mohou návštěvníci i nakoupit,“ uvedla jednatelka organizace Dana Fecková.
Výstavy se osobně zúčastnili také starosta města Tachov Ladislav Macák a poslanec Václav Votava. „ Přeji chovatelům nadále bohaté přírůstky. Myslím, že každý chovatel je pro všechny dobrým přínosem, například děti už většinou ani nemají moc šancí někde vidět třeba živou husu,“ uvedl Votava.
Organizace zároveň letos slaví rovných padesát let od svého založení. Celou tu dobu je jejím členem Jan Stach. „Začínali jsme tehdy na vlakovém nádraží u Holečků. Bylo nás sedmnáct a scházeli jsme se vždy první neděli v měsíci,“ zavzpomínal si Stach. „První výstavy jsme pořádali v budově kuželníku u Českého lesa. Po třiašedesátém roce jsme získali stáje na Chodské, které jsme si takto přebudovali a slouží nám dodnes,“ řekl Stach.
Časem se organizace prý rozrostla až na osm desítek členů. „V roce sedmdesát dva se organizace ale rozdělila na dvě, a to Tachov 1 a Tachov 3. Tachov 2 zůstal chovatelům poštovních holubů jako samostatná organizace,“ vysvětlil chovatel Stach.

Foto: Archiv poslanecké kanceláře
Chovatelská výstava v Tachově 13.11.2010Chovatelská výstava v Tachově 13.11.2010Chovatelská výstava v Tachově  - tombola 13.11.2010Chovatelská výstava v Tachově 13.11.2010