Sněmovní výbor podpořil jen drobné rozpočtové přesuny


(01.12.2010)

Zpravodajství ČTK | 1.12.2010 | 11:15 | rubrika: Parlament, státní spr. - Praha, Středoč. kraj, ČR | autor: mbc

 Praha 1. prosince (ČTK) - Sněmovní rozpočtový výbor dnes podpořil jen drobné přesuny v návrhu státního rozpočtu pro příští rok. Týkají se ministerstva dopravy a ministerstva zemědělství a jsou celkem za 151 milionů korun. Požadavky z regionů známé jako porcování medvěda členové výboru neodsouhlasili. Celkem přišlo 45 žádostí.

 Oba podpořené přesuny peněz jsou v rámci kapitol ministerstev. Ministerstvo dopravy by mělo mít milion na podporu obnovy historických železničních vozidel na úkor položky ostatní výdaje spojené s dopravní politikou. Na ministerstvu zemědělství by se měla zvýšit o 150 milionů korun "podpora agropotravinářského komplexu" na vrub státní politiky resortu a inspekční, kontrolní a výzkumné činnosti.

 Výbor nepodpořil například návrh školského výboru, který chtěl přidat miliardu korun vysokým školám z vládní rozpočtové rezervy. Klesla by totiž pod zákonnou úroveň. Neuspěl ani Václav Votava (ČSSD), jenž chtěl poslat 200 milionů brdským obcím na úkor sedmimiliardové položky státních záruk.