Výstava novoročenek je na školní chodbě


(04.02.2011)

Tachovský deník | 4.2.2011 | rubrika: Tachovsko | strana: 3 | autor: MARTINA SIHELSKÁ


Stříbro - Novoročenky od roku 2003 až do letoška zdobí chodbu budovy stříbrského gymnázia a obchodní akademie ve druhém patře.
Výstavu uspořádalo gymnázium ve spolupráci s poslaneckou kanceláří Václava Votavy. Ta nejzajímavější přáníčka jsou studentům na očích, ta lechtivější pak zdobí stěnu sborovny. „Všechny jsou krásné, vtipné a originální. Samozřejmě ty s námětem na alkohol či erotiku jsme studentům na oči dát nechtěli, a tak se jimi kocháme jen ve sborovně,“ uvedla zaměstnankyně školy Jarmila Kaňková. Studenti se u obrázků zastavují o přestávkách. „Líbí se mi, jsou zajímavé. Zvláště ty s tvářemi osobností mi přijdou nejhezčí,“ řekla Nikola Kvasničková ze třídy G2.
Podobný názor má i o rok starší studentka Lenka Bitavová. „Ty osobnosti jsou opravdu pěkně udělané. Ale třeba obrázek spermie přející rok plodnosti nebo kostry z muzea, to jsou taky velice povedená přáníčka,“ usmívala se studentka. „Osobně novoročenky neposílám, ale třeba přání k narozeninám občas někomu vytvořím,“ dodala.
Všechna přáníčka byla směrovaná do kanceláře Václava Votavy. „Chodí jich sem každý rok hodně, některá poštou, jiná přes internet. Některá jsou hodně propracovaná a detailní, jiná jsou tvořená dětskou neumělou rukou, a ta jsou hodně dojímavá,“ uvedl Václav Votava. „Všechny mě ale potěší, a to je právě na tom to nejkrásnější, proto se koná tato výstava,“ dodal.