Otevření nízkoprahového klubu KOTEC ve Stříbře


(01.03.2011)

Ve Stříbře bylo otevřeno nové zařízení pro mládež.  Jeho posláním je poskytnout prostor pro trávení volnéhop času, pomoc a podporu v náročné životní situaci dětí a mládeže v odbobí dospívání. Na rozdíl třeba od domu dětí je  sociální službou. Děti a mládež od 12 do 20 let zde nic neplatí, nemusí chodit pravidelně, neragistruje se a nemusí mít souhlas rodičů. Klub nabízí místo pro volný čas, doučování, podporu při vyřizování toho, co děti samy nezvĺádají (návštěva lékaře, jednání na úřadech, problémy ve škole, hledání práce apod. Dále také poradí při problémech v rodině nebo vztazích. Klub bude prozatím fungovat v úterý a čtvrtek od 14 do 18 hodin. Jeho provoz je financován prostřednictvím kraje z evropských fondů, budova je města a nájem je zdarma.

Otevření klubu se zúčastnil i poslanec Václav Votava, senátor Miroslav Nenutil a za město Stříbro místostarosta Pavel Plánka.

Foto: Archiv poslanecké kanceláře

Otevření nízkoprahového klubu ve Stříbře 1.3.2011Otevření nízkoprahového klubu ve Stříbře 1.3.2011Co nabízí nízkoprahový klub Nízkoprahový klub v Mánesově ul. ve Stříbře 1.3.2011