Sportovní hala už slouží veřejnosti


Tachovský denik (09.01.2006)

Novou halu na squash, bowling a kuželky otevřeli stříbrští sportovci. Od víkendu už si do ní našli cestu první zájemci o netradiční sporty.

Stříbro - Dva kurty na squash, čtyři dráhy na kuželky a dvě na bowling mohou využívat stříbrští sportovci. Od víkendu jim slouží sportovní hala, která ze necelý půlrok vyrostla na místním stadionu.

I když stavbu, na kterou přispěl stát dotací ve výši dvanácti milionů korun, provázely od počátku problémy, podařilo se ji zkolaudovat a zprovoznit podle původního plánu. "Po nedávno vybudované tartanové dráze je to další moderní sportoviště, která zatím ve Stříbře scházelo," uvedl Jan Hora, předseda tělovýchovné jednoty Baník Stříbro, která se o výstavbu haly zasloužila.

Při slavnostním otevření přestřihl symbolicky pásku k nové hale poslanec Václav Votava, který pro sportovnce pomohl vyjednat státní dotaci. "Doufám, že to není poslední prospěšná věc, kterou jsme tu společně vybudovali. Snad se nám podaří postavit i toužebně očekávaný barén," řekl Votava. společně s dalšími hosty slavnostního otevření si hned také vyzkoušeli moderní dráhy a squashové kurty.

Tachovský denik, 9. 1. 2006Slavnostní otevření víceúčelové sportovní haly ve Stříbře