Regionální konference v Neudstadt a.d. Waldnaab


(09.05.2011)

Desátá přeshraniční regionální konference letos proběhla v německém městě Neustadt a.d. Waldnaab a jejím ústředním tématem bylo "Vzdělání jako most". Za českou stranu se jí zúčastnili představitelé Plzeňského kraje, starostové příhraničních regionů, poslanci a jejich německé protějšky. Dále také členové pracovních skupin k nejdůležitějším tématů stávající i budoucí spolupráce v oblasti školství, hospodářství, dopravy, zemědělství a obnovy venkova, územního plánování, ochrany životního prostředí, cestovního ruchu, kultury a zdravotnictví.

Po zahájení konference vládní prezidentkou Horní Falce p. Brigittou Brunner promluvil k účastníkům konference hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec. V dopoledním programu byl velmi zajímavý příspěvek předsedy regionálního bavorského ředitelství agentury práce Falfa Holtzwarta. Odpolední program se nesl ve znamení příspěvků o jazykovém vzdělávání na obou stranách hranice a představení přeshraničních vzdělávacích programů. Zástupci hospodářských komor pak promluvi o očekávání a požadavcích českých a bavorských podniků na propojení pracovních trhů. Závěr prvního dne konference patři prezentacím pracovních skupin.

Regionální konference v Neustadt a.d. WaldnaabO přestávce (zleva): tlumočník Josef Felber, poslanec Václav Votava, 2. starosta  stříbrského družebního města Vohenstrauss Horst FrötschlS německými a českými starosty u kávyV diskusi se zemským státním radou Simonem WittmannemS Brigittou Brunner, vládní prezidentkou Horní Falce