Centrála cestovního ruchu nabízí pomoc našemu regionu


(24.05.2011)

Tachovský deník | 24.5.2011 | rubrika: Tachovsko | strana: 2 | autor: MARIE PODZIMKOVÁ


Přílivu většího počtu turistů na Tachovsko brání především chybějící infrakstruktura

Tachov - Tématem semináře, který se konal první pracovní den tohoto týdne v Revisu Tachov, byl rozvoj cestovního ruchu. Pořádal ho poslanec Václav Votava společně s tachovskou radnicí. Hlavní slovo měl generální ředitel České centrály cestovního ruchu, bývalý ministr životního prostředí Fischerovy vlády, Rostislav Vondruška. Poslechnout si ho přišli představitelé obcí, místních akčních skupin, spolků a cestovního ruchu.
„Tachovsko by se mohlo díky své krásné přírodě, čistému prostředí, památkám a zajímavostem stát cílem turistů. Dnešní seminář by měl všechny, kteří se problematikou zabývají, seznámit s novými možnostmi,“ řekl poslanec. Zároveň byly na semináři prezentovány projekty některých obcí či místních akčních skupin.
„Z každé koruny vydané na cestovní ruch, se do daného místa vrátí čtyřicet procent vložených nákladů. V žádném jiném oboru taková návratnost není,“ řekl v úvodu Vondruška. Prezentoval centrálu, v jejímž čele stojí a přislíbil další spolupráci už na konkrétních záležitostech. „Máme možnost ukázat zajímavosti z vašeho regionu například v Toulavé kameře na ČT1. Můžeme vás prezentovat na veletrzích, výstavách, propagovat vaše regionální akce na velmi navštěvovaném portálu Kudy z nudy a přivedeme na ně i novináře,“ nabídl Vondruška.
V programu byly také zařazeny prezentace některých obcí a místních akčních skupin. Zúčastnění se shodli na tom, že Tachovsko má skutečně co nabídnout, ale stále existují objektivní překážky, přes které se dostat, je velmi obtížné. Je to infrastruktura, především pak chybějící ubytovací kapacity. Dalším kamenem úrazu jsou někteří podnikatelé ve službách, kteří nejsou ochotni v rámci rozvoje cestovního ruchu udělat něco navíc. Například nepřistoupí na delší víkendový provoz cukrárny, obchodu, kavárny apod.
Spolupráce s Českou centrálou cestovního ruchu by měla pokračovat už při konkrétních akcích. Například starosta Bezdružic Jan Soulek se domlouval na oslavách 110. výročí bezdružické lokálky, které se uskuteční v polovině července.