Vyhlášení vesnice roku


(15.07.2011)

Letošního 17. ročníku soutěže Vesnice roku 2011 Plzeňského kraje se zúčastnilo 17 obcí. Přestože výsledky jsou až do vyhlašování tajné, leccos napoví místo konání, které se vždy koná ve vítězné obci. "Sice ještě nevím, kdo vyhraje," žertoval ve své zdravici poslanec Václav Votava, "ale myslím, že vítězi jsou všichni, kdo do toho šli a pracovali na sobě."

Zlatou stuhu nakonec opravdu získala obec Chanovice a cenu převzal její starosta Petr Klásek spolu s předsedy osadních výborů chanovických osad.  Ze zástupců tachovského okresu v soutěži získala obec Kostelec oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu a navíc zlatou cihlu v Programu obnovy venkova za opravu kaple sv. Vojtěcha a sv. Václava ve své osadě Ostrov u Stříbra.

Poslanec Votava byl v Chanovicích popravé a byl vzhledem a zázemím vesnice mile překvapen. Hosté měli  po slavnostním ceremoniálu  na výběr několik možností, co si prohlédnout,  poslanec Votava  jako stavař se zajímal o zdejší skanzen lidové architektury. Na kraji obce je vyčleněn obrovský pozemek, na kterém již stojí řada historicky cenných chalup, dalších 20 čeká rozebraných na své znovusložení a rekonstrukci.

Vyhlášení vesnice roku v Chanovicích 15.7.2011Vyhlašování vesnice roku v Chanovicích 15.7.2011Starosta Kostelce Fr. Trhlík přebírá oranžovou stuhu 15.7.2011Zlatou stuhu pro vítěznou obci Chanovice přebral její starosta Petr Klásek spolu s předsedy osadních výborů chanovických osad 15.7.2011Z prohlídky chanovické expozice lidové architektury 15.7.2011Skanzenem provedl poslance Votavu a Látku jeho správce Libor KodýdekZ prohlídky expozice lidové architektury v ChanovicíchZ prohlídky expozice lidové architektury v ChanovicíchZ prohlídky expozice lidové architektury v ChanovicíchVyhlašování vesnice roku v Chanovicích 15.7.2011