Představitelé Vohenstrausu oplatili poslancům návštěvu


(21.09.2011)

Když před časem navštívili poslanci Václav Votava a Jan Látka radnici ve Vohenstrausu, pozvali její představitele a své hostitele na oplátku na své pracoviště - tedy do Sněmovny. Návštěva se uskutečnila ve středu 21. září. Před Sněmovnou si ale ještě starosta Vohenstrasu Andreas Wutzlhofer a místostarosta Horst Frötschl prohlédli v doprovodu senátora Miroslava Nenutila prostory Senátu. Senátora Nenutila pojí s oběma blízký osobní vztah, protože Vohestraus je partnerské město Stříbra, odkud senátor pochází a kde byl minulé volební období starostou.

Také ve Sněmovně si hosté prohlédli reprezentační prostory i kuloáry a poté byli přijatí místopředsedou Sněmovny Lubomírem Zaorálkem. Na přetřes přišlo zejména téma přeshraniční spolupráce v jejich regionu. Poté i krátce shlédli z galerie pro hosty jednání Sněmovny a navštívili i prostory poslaneckého klubu ČSSD ve Sněmovni 1.

 Pod sochou Albrechta z Valdštejna, zleva: místostarosta Horst Frötschl, starosta Andreas Wutzlhofer, tlumočník Josef Felber, senátor Miroslav Nenutil. V jednacím sále senátuValdštejnská zahradaReprezentační prostory SenátuProhlídka listin české státnosti ve SněmovněU tabule se jmény poslancůPříjetí u Lubomíra ZaorálkaPřijetí u Lubomíra ZaorálkaNa galerii pro hostyV prostorách poslaneckého klubu ČSSDPřed Sněmovnou