Všichni do jednoho pytle


(26.10.2011)

Volal mi nedávno jeden známý: „Prosím tě, co to tam v tom parlamentu vymejšlíte za blbosti - chodit do důchodu v sedmdesáti, připlácet si u doktora, co všechno chcete zdražit a kde na to mají lidi brát?“ A tak toho na mne vysypal a jestli nám prý není tam nahoře hanba. Prostě všechny nás hodil do jednoho pytle, přestože jsem se mu snažil vysvětlit, že poslanci sociální demokracie pro tyto návrhy v Parlamentu nehlasují.
 Souhlasíme snad s nesmyslnou reformou důchodového systému, která neprospěje nikomu kromě soukromých penzijních fondů? Souhlasíme snad s rozdělením občanů na ty co mají na nadstandardní zdravotní péči a na ty, co na to nemají? Souhlasíme snad se zvyšováním daně z přidané hodnoty na základní životní potřeby? Samozřejmě, že ne! Ale pokud mají strany vládní koalice ve Sněmovně 115 hlasů z 200, všechno tohle si pohodlně prohlasují a také uskuteční.
   Tuto pravicovou vládu, jak se zdá, nezastaví nic – ani hlasy opozice, ani odborářské protesty, ani všeobecná kritika. Zastavit ji mohou jen nové volby. A je jen na rozhodnutí vás, voličů, zda si přejete změnu. Zda vyslovíte STOP pravicovým stranám pokračovat v experimentech namířených proti drtivé většině občanů České republiky.
Moc vás proto prosím, neházejte nás poslance všechny do jednoho pytle.