Vítězslav Jandák navštívil Tachovsko


(28.11.2011)

 

 

Tachovský deník | 29.11.2011 | Rubrika: Tachovsko | Strana: 3 | Autor: JIŘÍ KOHOUT


Tachovsko ­ Prohlídky pamětihodností a seznámení se s představiteli obcí, měst a kulturního života bylo cílem pondělní návštěvy poslance a stínového ministra kultury Vítězslava Jandáka (ČSSD) na Tachovsku.
První jeho kroky v doprovodu poslance Václava Votavy směřovaly na tachovskou radnici a poté do jízdárny ve Světcích. „Je to zázrak,” prohlásil Jandák o druhé největší jízdárně ve střední Evropě. Někdejší ministr kultury obdivoval především to, jak postupuje celková rekonstrukce historického objektu. Vyjádřil se rovněž k případné finanční pomoci. „Historické památky patří k tomu nejcennějšímu a nejzajímavějšímu, co může naše země nabídnout. Proto je třeba jejich obnovu podporovat bez ohledu, kdo na ministerstvu kultury sedí. V kultuře by se nemělo politikařit,” uvedl.
Kromě jízdárny ve Světcích navštívil Vítězslav Jandák také zámek v Boru a městské muzeum ve Stříbře. Večer pak vystoupil v pořadu Na slovíčko s..., který se uskutečnil ve stříbrském Kině Slavia.

Foto: Archiv poslanecké kanceláře
Setkání s pracovníky v kultuře  na tachovské radnici 28.11.11V. Jandák byl první, kdo dostal kalendář Tachova na rok 2012Tachovskou jízdárnou provedl poslance pracovník infocentra Pavel VoltrNa borském zámku obdivoval stínový ministr kultury V. Jandák oltář ve zdejší kapliOltář v kapli borského zámkuVe stříbrském muzeuV kavárně Silver cafe se V. Jandák podepsal na zeď Pořad Na slovíčko s... Vítězslavem Jandákem, hercem a politikem ve Stříbrském kině Slavia