Senátor a poslanec na stavbě


Tachovský deník (17.08.2006)

Senátor a poslanec na stavbě (Tachovský deník, 17.8.2006)

NÁŠ ROZHOVOR

Tachov - Jakousi malou inspekční prohlídku rekonstruovaných kabin na Městském stadionu udělali včera senátor a starosta Tachova Ladislav Macák společně s poslancem Parlamentu ČR Václavem Votavou.
"Chtěli jsme se podívat, jak pokračují práce a také se domluvit, co dál. Rozpočet na rekonstrukci je šest a půl milionu korun, ale my máme nyní k dispozici pouze čtyři a půl milionu. Proto nemůžeme rekonstrukci udělat v plném rozsahu a budeme samozřejmě hledat dál možnosti, jak zabezpečit další potřebné peníze na dostavbu," řekl během prohlídky Ladislav Macák. Připomněl, že státní dotace, kterou zabezpečoval právě poslanec Votava, byla ve výši dva a půl milionu korun. Další dva miliony uvolnilo město z městské pokladny. "Doděláme zkrátka přibližně dvě třetiny toho co bylo plánované. Budeme muset potom dodělat sociální zařízení pro veřejnost tak, aby fandové nemuseli chodit do stávajících buněk, a rovněž bude potřebné dodělat bufet," dodal tachovský starosta. Zaměstnanci firmy ZOMEP, kteří rekonstrukci provádějí, začali s pracemi koncem června. Do konce září by měli být hotovi. "Jak jsem byl ujištěn, nemělo by dojít k žádnému skluzu a vše bude uděláno v souladu s harmonogramem," konstatoval Ladislav Macák.
Po rekonstrukci by měly být částečně rozšířené kabiny, každá bude mít také vlastní sociální zařízení. Změn dozná i kabina rozhodčích, místnost pro správce, bufet a společenská místnost či kancelář sekretáře.


S postupem prací na tribuně seznámil poslance projektant Alois Veselý


Tribuna městského stadionu v Tachově