Setkání chodských rodáků s hejtmanem Plzeňského kraje


(27.02.2012)

V pondělí 27. 2. 2012 se členové výboru Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví – Psohlavci v Praze setkali na krajském úřadě s hejtmanem Plzeňského kraje Milanem Chovancem. Setkání se zúčastnili i poslanec Václav Votava, původem z Chodska, poslanec Jan Látka – bývalý starosta Domažlic a další chodský rodák – náměstek hejtmana Jaroslav Bauer.

Předseda výboru sdružení Dr. Václav Kupilík seznámil hejtmana se spolkovou činností chodských rodáků, kteří se snaží o zachování tradic a folklóru Chodska. Každoročním vyvrcholením je pořádání Pošumavského věnečku v Praze. Letos se již 76. ročník tohoto tradičního plesu ukustečnil v Národním domě na Vinohradech a významně ho finančně podpořil právě Plzeňský kraj.

Jako vyjádření poděkování obdržel  hejtman Chovanec od Sdružení fanfrnoch – specificky chodský hudební nástroj – viz foto. Pamětní list za dlouhodobou spolupráci a podporu sdružení dostal i poslanec Václav Votava.

 Hejtman Milan Chovanec si zkusil na fanfrnoch hned zahrátFanfrnochDr. Václav Kupilík předal poslanci Votavovi pamětní list od Sdružení rodákůSpolečné foto