Místo zahrady mají školáci nové hřiště


Tachovský deník (03.10.2006)

Bezdružice se dočkaly moderního areálu (Tachovský deník, 3.10.2006)

Bezdružice - Malým i velkým sportovcům slouží od včerejška moderní areál před Základní školou v Bezdružicích. Děti i dospělí si mohou přijít zaběhat, zahrát fotbal, basketbal, tenis či volejbal.
Díky novému hřišti s umělým povrchem se splnil sen mnoha generací bezdružických sportovců. "Pro nás znamená završení čtyřleté snahy o to, aby podobný areál v Bezdružicích vyrostl. Výsledkem je to, co tu všichni vidí," řekl nám starosta obce Jan Soulek. Náklady se nakonec vyšplhaly na devět milionů korun. "Dělníci stále pracují, dokončují chodníky. Mezi hřištěm a silnicí chceme navíc zasázet stromy a keře, aby vznikl park k odpočinku," dodal Soulek.
Hřiště vzniklo na místě původní školní zahrady s travnatým povrchem. "Oproti ní je to změna a moc se mi líbí," libovala si desetiletá Kateřina Vojtěchová. "Rozhodli jsme se hřiště vybudovat právě před školou, aby ho mohly využívat hlavně děti," uvedl Soulek.
Bezdružičtí věří, že se díky novému areálu zlepší i zázemí pro sportovce. "Byli jsme, ač vesnická škola, vždy jednou z atletických bašt v kraji. Na novém hřišti budeme moci sportovat prakticky od února až do konce podzimu, dokud nenapadne sníh," sdělil ředitel bezdružické školy Pavel Burda. "Měli jsme sen o krásném novém hřišti, který se nám teď splnil," uvedl Burda.
Nové hřiště hned otevřeli bezdružičtí a konstantinolázenští školáci, kteří se utkali v běžeckých štafetách, basketbale a fotbale. Pásku slavnostně přestřil poslanec Václav Votava. "Bez jeho přispění by tento areál nestál," ocenil Burda. "Ať se vám na něm dobře sportuje a ať tu padají rekordy," popřál malým sportovcům Votava.
Moderní areál rozšířil možnosti, jak využít v Bezdružicích volný čas. Sportovci si mohou přijet zahrát také squash nebo zalézt si na cvičné horolezecké stěně.


Nové školní hřiště v Bezdružicích


Slavnostní přestřižení pásky


Vítězné štafetové družstvo dostalo dort