Město zrekonstruovalo kabiny


Právo (30.10.2006)

Město zrekonstruovalo kabiny

Právo, 30.10.2006

Tachovským sportovcům se splnil sen, na stadiónu přibyly šatny

Tachovským sportovcům se splnil jejich sen, mají nové kabiny. Zastaralé zázemí vylepšilo město Tachov nákladem 4 miliónů korun. Větší část celkové sumy 2,2 miliónu korun pokryla státní dotace. Město ji získalo zásluhou poslance parlamentu Václava Votavy.
Rekonstrukci zázemí městského stadiónu zahájila tachovská firma Zomep v červnu. Potřebná úprava zdvojnásobila počet původně tří kabin. O šest plnohodnotných šaten se sociálním zařízením se budou dělit fotbalisté a atleti. Součástí stavby je změna vytápění na plynové. Jako první si nové kabiny vyzkoušeli fotbaloví dorostenci z Tachova a Bolevce hned o víkendu, po pátečním předání nového zázemí stadiónu. Městský stadión je součástí komplexu sportovišť v blízkosti centra města, z nichž nejnovější je zimní stadión, plně dobudovaný v loňském roce. V těsném sousedství je další hřiště, sportovní hala, tenisové kurty, skatepark, bowling a minigolf, bazén a přírodní koupaliště.
Úpravy na stadiónu touto rekonstrukcí nekončí. Následovat by měla další etapa prací, které zahrnou sociální vybavenost pro veřejnost. Údržbu bude potřebovat běžecká dráha, která slouží atletům od roku 1998.
Účastníci slavnostního otevření zrekonstruovaného zázemí, mezi nimiž byl prezident plzeňské Viktorky Ladislav Valášek, popřáli sportovišti hodně kvalitních sportovních výkonů a výkonných atletů i fotbalistů.