Členové výboru viděli i památky


Výjezdní zasedání rozpočtového výboru Sněmovny v Chodové Plané (28.06.2012)

Plzeňský deník | 28.6.2012 | Rubrika: Region |  Strana: 11 | Autor: MARIE PODZIMKOVÁ | Téma: Poslanci - Votava Václav

Přeshraniční spolupráce a problematika hospodářsky slabých regionů, to byla dvě témata výjezdního jednání rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR. Poslanci přijeli do hotelu v Chodové Plané v úterý, odjíždějí dnes.
„Pro hlavní jednání jsme si vyhradili středu. Kromě členů rozpočtového výboru jsme pozvali ty, kteří mají k uvedené problematice co říci," uvedl poslanec Václav Votava. Proto se jednání zúčastnili za německou stranu například vládní prezidentka Horní Falce Brigitte Brunnerová či zemský rada Simon Wittermann. Přijel hejtman Milan Chovanec, starostové Stříbra a Tachova a zástupci ministerstva pro místní rozvoj a financí. „První téma je přeshraniční spolupráce. Zhodnotíme to, co se nám s našimi německými sousedy povedlo i to, co je třeba zlepšit," řekl Votava. „V dalším bodě se budeme zabývat tím, jak lze pomoci hospodářsky slabým regionům, mezi které patří také Tachovsko," doplnil Votava. Své kolegy pozval i k prohlídce památek, jejichž opravy by se neobešly bez státní dotace. „Prohlédneme si jízdárnu ve Světcích a klášter v Kladrubech. Ve čtvrtek ještě zajedeme na prohlídku zámku v Horšovském Týnu na Domažlicku a katakomb v Klatovech," doplnil informace Votava.

Hejtman Milan Chovanec na jednání rozpočtového výboru 27.6.2012Z jednání rozpočtového výboru v Chodové Plané 27.6.2012Z jednání rozpočtového výboru v Chodové Plané 27.6.2012Jízdárna v Tachově - SvětcíchV Jízdárně v Tachově - SvětcíchV Jízdárně v Tachově - SvětcíchV Jízdárně v Tachově - SvětcíchKlášter KladrubyKlášter KladrubyKlášter KladrubyKlášter Kladruby