Stříbrští občané si užívají bruslení


Právo (09.01.2007)

Stříbrští občané si užívají bruslení(Právo, 9.1.2007)

Umělá ledová plocha se má do roka ještě zvětšit na klasický rozměr zimního stadiónu.

Alespoň na bruslích si mohou letošní zimu skoupou na sníh a mráz užívat občané Stříbra na Tachovsku. K dispozici mají novou umělou ledovou plochu, navíc až do 20. ledna zdarma.
Stavba vyšla na 12,5 miliónu korun. Plné zaledování a úprava trvají dva až tři dny a za vhodných podmínek je bruslení možné až do teploty +15 stupňů Celsia. Informaci potvrdil Pavel Ruprecht, ředitel společnosti ČKD Chlazení.
Umělá ledová plocha nahradila ve Stříbře dávno nefunkční přírodní kluziště. Závislost na počasí způsobila, že se časem přestalo využívat a posledních pět let sloužilo už jen jako skatepark. Ledová plocha je otevřeným mobilním zařízením, které doplňuje stávající stříbrská sportoviště - hřiště a novou víceúčelovou sportovní halu na bowling, kuželky a squash. Rozměry 20 x 45 metrů umožňují pouze omezené využití, především pro veřejné bruslení a trénink hokejistů, nedovolují ale pořádání hokejových utkání. To se má ještě v letošním roce změnit. Už dnes je jasné, že stávající plocha je základem pro zimní stadión o klasických rozměrech 26 x 56 metrů. Stavba je realizovaná tak, že umožňuje rozšíření na jakýkoliv rozměr. Právě na rozšíření se těší hokejisté ústy vedoucího mužstva HC Stříbro 06 Jaroslava Poláka: "Pak bude stadión přínosem nejen pro nás, ale i pro město."
"Uvažovat o rozšíření jsme začali poté, co se podařilo prosadit požadovanou sumu 12,5 miliónu do rozpočtu roku 2006," uvedl poslanec Václav Votava (ČSSD), jehož zásluhou Stříbro peníze na stavbu získalo.
"Čekají nás ještě další etapy výstavby," dodal starosta města Miroslav Nenutil (ČSSD), který kvalitu ledové plochy sám na bruslích vyzkoušel.
První etapou je zvětšení plochy na stadión oficiálních rozměrů, další vybudování sociálního zařízení pro hráče a diváky a pak zastřešení. To by mělo být hotové v roce 2008," dodal. Rozšíření mobilního kluziště si vyžádá náklady 14,5 miliónu. I tyto prostředky na rok 2007 zajistí státní dotace.
Kromě veřejnosti a hokejistů, kteří už nebudou muset jezdit na tréninky do Tachova a jimž se tato plocha stane domovským zázemím, poslouží také oddílu krasobruslařů. V letním období nabídne hřiště pro změnu prostor pro míčové sporty - florbal, malou kopanou, házenou a eventuálně také tenis. V tuto chvíli se ale z ledového hřiště nejvíc radují malí bruslaři.