První školní den v kraji


(03.09.2012)

První školní den začal různě. Pro studenty Gymnázia a Obchodní akademie ve Stříbře to byl běžný začátek nového školního roku, alespoň pokud mohu soudit z mé rychlé návštěvy ve škole, kdy jsem přišel jako člen školské rady pozdravit studenty maturujících tříd a popřát jim mnoho úspěchů při studiu a štěstí u maturitních zkoušek.

Zcela výjimečný začátek školy měli žáci Základní školy v Tlučné. Tady totiž začnou chodit do zcela nové budovy, která nahradila více jak 100 let starou školu, stojící bohužel na dnes poddolovaném území, což způsobilo její havarijní stav.

Tak trochu jiný školní rok čeká také na žáky ZŠ v Mirošově. Budou se letos totiž učit v různých provizorních prostorách, protože jejich školička prochází celkovou rekonstrukcí. Opět z důvodu havarijního stavu, kdy dřevěné konstrukce byly napadeny dřevomorkou. Naštěstí se podařilo sehnat peníze (s mojí malou pomocí) a tak příští rok čeká žáky opravená škola včetně střešní nástavby, kde vzniknou nové třídy.Maturitní ročník Gymnázia Stříbro  Maturiční ročník Obchodní akademie StříbroNová budova ZŠ TlučnáPočítačová učebnaZŠ MirošovS panem starostou Vlastimilem Sýkorou