Miliony už čekají


Tachovský deník (16.01.2007)

Miliony už čekají

Bor dostane letos ze státního rozpočtu další peníze

Bor - Město Bor dostane letos ze státního rozpočtu dva a půl milionu korun.
"Peníze budou určené na investice do polikliniky, počítá se mimo jiné s rekonstrukci sociálních zařízení," potvrdila ředitelka zdravotnického zařízení Hana Bultasová. Včera se v poliklinice konala malá slavnost. Vloni se totiž díky státní dotaci povedlo ve zdravotnickém zařízení provést nezbytné stavební úpravy.
"V návaznosti na normativní požadavky byly v objektu vybudovány bezbariérové přístupy, zhotoven výtah pro vozíčkáře, zřízeno WC pro imobilní osoby a vyměněna okna," zmínil starosta Boru Petr Kovařík.
Během úprav bylo mj. vyměněno 382 starých dřevěných oken za plastová a postaveno nové zádveří a nový vchod s dveřmi na fotobuňku. Investici umožnili poslanci Václav Votava a Václav Grüner (ČSSD), kteří dotaci ve sněmovně prosadili. Nemalou zásluhu má také bývalý starosta města František Podlipský a zastupitelé. "Jsem rád, že jsme před lety neustoupili tlaku na to, abychom se polikliniky zbavili. Zdravotnické zařízení sice není výdělečné, město ho dotuje, ale slouží dobře všem našim občanům," řekl Podlipský.