Přijetí zástupců hornických spolků ve Sněmovně


(11.03.2014)

Toto úterý navštívila Poslaneckou sněmovnu sedmičlenná delegace Sdružení hornických a hutnických spolků ČR, aby se zde setkali s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem. Přijetí na půdě Sněmovny na zprostředkoval poslanec Václav Votava. „Požádali jsme poslance Votavu o zorganizování tohoto setkání, abychom se mohli panu předsedovi představit, seznámit ho s činností našich spolků a požádat o záštitu i osobní účast na 18. setkání hornických měst, které se uskuteční v září v Krumlově,“ uvedl místopředseda Hornického spolku ve Stříbře Karel Neuberger.
     Jednání bylo velmi přátelské a zúčastnění se shodli na důležitosti zachovávání tradic. Předseda Sněmovny nabídku záštity nad hornických setkáním rád přijal. „Členové příbramského spolku hned využili jeho vstřícnosti a požádali ho i o záštitu nad jubilejním 20. setkáním v Příbrami v roce 2016. To bude současně i evropskou akcí měst s hornickou tradicí,“ doplnil Karel Neuberger. Navíc jim předseda Sněmovny slíbil pomoc při zprostředkování účasti prezidenta Miloše Zemana na této mezinárodní akci.
      Na závěr návštěvy si horníci ještě v doprovodu poslance Votavy prohlédli prostory Sněmovny. Odjížděli z  Prahy s dobrým pocitem a nadějí na zajímavou spolupráci, protože se s nejvyšším představitelem dolní komory domluvili na dalším setkání na podzim za širší účasti všech hornických spolků.


Pro další fotografie můžete přejít na FB profil poslance Votavy.