Stodská nemocnice potřebuje investice


(31.03.2014)

Poslanec a předseda finančního výboru Zastupitelstva Plzeňského kraje Václav Votava navštívil 31. března nemocnici ve Stodě aby se zde seznámil s plánem investic. Za prioritu označil její ředitel MUDr. Alan Sutnar rekonstrukci všech čtyř operačních sálů, kde nevyhovuje hlavně vzduchotechnika.
  Také nemocniční kuchyně by potřebovala nové moderní vybavení již dlouho. „Ale když je peněz málo a máme se rozhodnout mezi koupí nového přístroje na léčbu nebo vybavením do kuchyně, zvítězí samozřejmě to první,“ konstatoval při prohlídce kuchyně ředitel. „To že přes tyto podmínky je zdejší jídlo pacienty hodnoceno jako jedno z nejlepších je zásluha našich kuchařek,“ chválil personál kuchyně.
  „Prohlédl jsem si situaci na místě, je jasné, že stodská nemocnice by si jistě zasloužila více investic, to má jistě moji plnou podporu, je ale třeba vycházet z reality a možností krajského rozpočtu. Stodská nemocnice je spádovou nemocnicí pro dva okresy, vedle Plzně-jihu i Tachovsko, které  o svou okresní nemocnici bohužel přišlo již v roce 2002.