Chovatelé Antonín Stehlík a Miroslav Salaba získali čestné ceny


Výstava exotického ptactva se konala pod záštitou poslance Václava Votavy (26.11.2015)

Tachovský deník | 26.11.2015 | Rubrika: Tachovsko | Strana: 2 | Autor: JIŘÍ KOHOUT


Tachovsko OE Dvě ceny si přivezli chovatelé z tachovského okresu z celostátní výstavy Chovatel, která se uskutečnila v Lysé nad Labem.
Jak Deník informovala Zdeňka Kantová, stříbrští chovatelé mají za sebou perný víkend, kromě účasti v Lysé navštívili také svůj partnerský spolek v bavorském Vohenstraussu a sami pořádali výstavu exotů.
Na celostátní výstavě chovatel se sešlo 700 vystavovatelů, kteří předvedli šest tisíc zvířat. „Ze stříbrských chovatelů se zúčastnili se svými odchovy Jaromír Dostál s holuby prácheňský káník, Jana Kantová vystavila králíky holandské černé a vídeňské modrošedé, Antonín Stehlík předvedl králíky durynské, Jakub Šedivý dodal perličky a králíky havany. Mladý chovatel Michal Vališ připravil dvě kolekce králíků novozélandských bílých a červených. Skupinu vystavovatelů doplnil i Miroslav Salaba z organizace Tachov 1, který vystavil kachny čárkované a holuby hesenské voláče černé a straky. Do Lysé tak oblast Tachov dodala k ohodnocení 36 zvířat," vyjmenovala Kantová. Zástupci tachovského okresu si nevedli vůbec špatně, získali dvě čestné ceny. Jedna patří Antonínu Stehlíkovi, druhou si odvezl Miroslav Salaba.

Výstava exotů

„Další akcí byla osmá propagační výstava okrasného ptactva. Ta se uskutečnila v chovatelském areálu v Mánesově ulici ve Stříbře. Přes nepříznivé počasí využily některé školky a školy páteční den ke vstupu na výstavu zdarma a děti tak mohly obdivovat malé, střední a velké papoušky i drobné ptactvo téměř ze všech světadílů," doplnila členka chovatelské organizace s tím, že své chovy předvedlo jedenáct chovatelů ze Stříbra a z Nýřan.
Vystaveni byli tito opeřenci: aratinga jenday, alexandr žlutý, alexandr malý, andulka vlnkovaná, agapornis škraboškový, amadina diamantová, chůvička japonská, kakadu růžový, korela lutino, korela chocholatá, korela perlová, kakariki červenočelý, kanár žlutý, kanár červený, kanár červená mozaika, kanár žlutobílá mozaika, mníšek šedý, neoféma modrohlavá, papoušek červenokřídlý, papoušíček šedokřídlý zelený, papoušíček šedokřídlý modrý, papoušek Alexandřin, papoušek nádherný, papoušek královský, papoušíček vrabčí, papoušek kouřový, papoušek travní tyrkysový, pásovník dlouhoocasý, rosela penant, rosela pestrá, rýžovník šedý, stříbrozobka a zebřička. Výstavu, nad kterou převzal záštitu poslanec Václav Votava a podpořilo ji město Stříbro, navštívilo více než sto lidí. Poháry za svoji kolekci si nakonec odnesli Radek Dostál, Ladislav Jarabica, Jiří Švehla a Antonín Stehlík ze stříbrské organizace a Karel Thierl z Nýřan.
„V neděli se Stříbrští vydali na návštěvu do nedalekého Vohenstraussu. V místní Turnhalle se konala výstava králíků, holubů a drůbeže. Zde Stříbrští nevystavovali, ale chovatelskému spolku věnovali pět pohárů pro nejlepší chovatele králíků, holubů, drůbeže a pro mladé chovatele. Tradiční posezení v chovatelské klubovně přineslo naplánování dalších setkání nejen mezi chovateli, ale i se zástupci města Vohenstrauss a zakončilo nabitý chovatelský víkend," uzavřela Kantová.