Zaměstnancům nevyhovuje současné dopravní spojení do Kurojed


(05.02.2016)

Tachovský deník | 5.2.2016 | Rubrika: Tachovsko | Strana: 2 | Autor: JIŘÍ KOHOUT | Téma: Poslanci - Votava Václav


Kurojedy – Více než třicet zaměstnanců má Domov pro seniory v Kurojedech. Všichni do práce dojíždějí, nikdo není místní. A právě dojíždění přináší pracovníkům domova nejvíce komplikací. Diskutovali o nich mimo jiné i s poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Václavem Votavou.
Zaměstnanci domova by uvítali lepší autobusové spojení. „Musí dojíždět autem, jinak se sem nedostanou, a to je dost často překážkou při získávání personálu,“ uvedla vedoucí domova Pavlína Jančová. Pracovníkům zařízení pro seniory by nejvíce vyhovovalo, kdyby autobusy do Kurojed přijížděly také kolem šesté hodiny ranní a šesté hodiny večerní. To jsou časy, kdy se střídají směny. „V tuto dobu z těch mála autobusových spojů, které do vesnice jezdí, nejede žádný,“ doplnila Jančová s tím, že pracovníci dojíždějí většinou z Tachova, Boru, Stříbra, Svojšína.
Silnice do Kurojed navíc nejsou podle jejich názoru příliš kvalitní, poukazovali například na krajnici, která nemá bílou vodicí čáru, takže když je mlha, není poznat, kde je okraj silnice.
Tyto problémy tlumočili zaměstnanci poslanci Votavovi, který tento týden do Kurojed zavítal. Poslanec přislíbil zeptat se na možnost nápravy. „Jízdní řády jsou ale v současnosti platné, s tím už asi nic neuděláme, měnit se budou v červnu. Zkusím se zeptat, jestli je nějaká možnost řešení v této záležitosti. Na druhou stranu je ale třeba myslet také na to, že případná nová autobusová linka musí být ekonomicky rentabilní,“ řekl Deníku Votava.
Apelovat může také město Bor, pod jehož správu vesnice Kurojedy patří. „Co se týká autobusových spojů, můžeme zkusit vznést požadavek na dopravce, tedy na ČSAD Plzeň. Máme s tím dobré zkušenosti, tachovská pobočka ČSAD se nám v takových případech vždycky snaží vyjít vstříc, případně navrhnout nějaké další řešení,“ uvedl starosta Boru Petr Myslivec.
Kromě zaměstnanců hovořil poslanec Votava při své návštěvě také s klienty Domova pro seniory v Kurojedech – o životě v domově, důchodech, ale také o migrační krizi.


Především se ale hovořilo o zdravotnictví. „Rád jsem slyšel, že si pochvalují péči v nemocnici ve Stodu, která je spádová pro Tachovsko. Věřím tomu, protože pokud jde o zdravotní péči, jsou většinou senioři velmi upřímní a kritičtí. Předám pochvalu panu řediteli Sutnarovi,“ neskrý­ val spokojenost poslanec.