Výstava končí, ale prostory muzea se rozšiřují


Černošínské muzeum (13.04.2016)

Tachovský deník | 13.4.2016 | Rubrika: Tachovsko | Strana: 2 | Autor: ANTONÍN HŘÍBAL

Černošín – Velikonoční výstava v černošínském muzeu se chýlí ke konci, naposledy ji uvidíte 13. dubna. Od 22. dubna ale návštěvníky čeká velké překvapení. Právě se totiž dokončují úpravy dalších tří místností, které na muzeum navazují, expozice se tak značně rozšíří. Vícenám řekla pracovnice muzea Martina Sihelská. „Budova muzea měla v zadním traktu byt, poté keramickou dílnu. Vzhledem ke zvyšujícímu se počtu dětí, které na kroužek docházely, bylo nutno hledat větší a vhodnější prostory. Od počátku dubna jsou tak děti v novém prostředí v budově bývalého stacionáře u dopravního hřiště. A nám zde zbyly tři krásné místností s původními futry a dveřmi, dokonce i suchým záchodem. Hned bylo jasné, že je potřeba muzeum o tyto krásné prostory rozšířit, vždyť nic jiného by se sem ani nehodilo,“ uvedla Sihelská.
Veřejnosti se muzeum v novém prvně představí 22. dubna, kdy zde zahájí výstavu Klub výtvarníků Borska. Ti přivezou sochy, obrazy, šperky a keramiku. „Tato krásná výstava zde zůstane do 25. května letošního roku. Poté bude nainstalována stálá expozice, která bude zaměřena na historii zdejších sdružení i města. Zajímavé exponáty jsme nyní získali od pana poslance Václava Votavy, kterému moc děkujeme. Doplněná expozice by měla být k vidění už od června a doplní ji pak i výstava obrazů stříbrského malíře Marka Eiba,“ dodala Sihelská.
Černošínské muzeum je otevřeno veřejnosti denně od 10 do 16 hodin, v letních měsících až do 18 hodin a funguje i jako Infocentrum.